Масимо Cавиќ ѝ го подари срцето, а потоа се сруши cѐ- таа беше неговата голема љубов

0

Хрватскиот пејач и композитор Масимо Савиќ се упокои минатата година на 61-годишна возраст. И пред да си замине од овој свет, а особено потоа, доста се пишуваше за неговата врска со Беби Дол.

На сите им е добро познато дека познатата Беби Дол во 80-тите беше во емотивна врска со Масимо Савиќ, кој неодамна се упокои. Сепак, малкумина знаат дека пејачката застана на „лудиот камен“ во 2014 година.

Драгана Шариќ, попозната како Беби Дол, ја започна својата музичка кариера кон крајот на седумдесеттите години настапувајќи како член на „Таркус“, по што се сврте кон соло кариера и постигна завиден успех.

Таа има грст хитови и успех зад себе, а сега речиси целосно се повлече од сцената.

До пред неколку години, оваа необична уметница живееше како потстанар во трошна куќа во Врачар и никогаш не го криеше фактот дека не може да си го дозволи тоа, па се исели од куќата поради неплатени кирии.

Беби има неколку мачки во станот за кои се грижи, а таа самата рече дека нејзиниот сопруг чува седум мачки додека таа беше во реалното шоу „Фарма“.

Таа самата зборуваше за пари, па рече дека и е доволно да има основни потреби и да се обиде да го зачува својот мир:

– Здравјето и мирот се најважни. Само сакам да имам мирен и убав живот без напнатост и неуспеси. Не посакувам никому никаква шт ета. А што се однесува до парите, тие доаѓаат и си одат.

Порано имав повеќе, но ми треба малку и додека сум здрава, фала му на Бога, секогаш ќе заработувам динар за основното.

Веста за загубата на Масим Савиќ растажи многумина, меѓу кои и пејачката Бејби Дол. Масимо се упокои од кан-цер на белите дробови на 61-годишна возраст, а Беби зборуваше во оваа тажна прилика.

“Ме фативте со оваа вест. Масимо беше голем човек и уметник. Ќе го паметам само по добро.

Не знаев дека бил болен. Тажна сум. Сочувство до семејството”, изјави Беби Дол за Курир тогаш.

Масимо во една прилика има раскажано како со текот на времето успеал да ја освои Беби Дол, а приказната ја има раскажано и таа во една прилика.

-“Беше упорен и еднаш на аеродром ме пречека со цвеќе. Тогаш почна се”, рекла таа. Масимо пак, вака зборуваше и за својата романса со Беби Дол.

– Тоа беше многу среќно друштво, околу десетина луѓе. А ние бевме луди, сите десет. Секогаш имаше малку пари, не беше важно дали ќе ги направам јас, или Беби или некој друг.

Живеевме на многу висока нога до вој ната. Живеевме интензивно, убаво, возбудливо, авантуристички. Тогаш не знаевме колку е добро.

И потоа згрешивме многу, срушивме сè.

Целосната комуникација со Беби престана, животите продолжуваат и тоа е тоа“, рече Масимо во едно интервју.

Претходна статијаЈулија пак има причина да cе смее- пејачката објави за големата животна промена (Ф0Т0)
Следна статијаТијана ја имитира Цеца и глуми дека е таа, а еве како Ражнатовиќ pеагираше на oва (ФОТО)