Тијана ја имитира Цеца и глуми дека е таа, а еве како Ражнатовиќ pеагираше на oва (ФОТО)

0

Тијана Дапчевиќ, скопјанката која долги години живее во Белград е сестран уметник. Таа е пејачка, виолончелист и актерка.

Има глумено во неколку српски претстави, а нашата публика во нејзиниот актерски талент се увери откако ја виде во улога на Германката Ула во „Преспав“.

Тијана е повеќе години е во складен брак со сопругот Милан Дапчевиќ, и се родители на синот Вук кој има 12 години и е музички талентиран на мајка му.

Кога славеа 18 години брак, со емотивна посвета на својот Инстаграм профил, Тијана му ја честиташе годишнината на Милан и ја откри историјата за тоа како го добила своето име и како го запознала сопругот.

„Мојата мајка, (многу пред да стане тоа), ја читала приказната на Ѓура Јакшиќ за Тијана која била вубена во Милан.

Поради таа Тијана на Ѓура, подоцна одлучила дека и јас треба така да се викам.

Две училишта, една Академија и „неколку“ љубови подоцна, го запознав Милан на местото на кое не ни знаев дека можам да бидам (кошаркарски натпревар), затоа што спорт не поднесувам.

Оттогаш, ние двајца поднесуваме сѐ. Од тогаш, сите мисли ми почнуваат со множина. Нека ни е среќна годишнината, љубов моја“ ,напиша Тијана тогаш.

Таа ретко споделува слики од сопругот Милан, а неодазмна откри и зошто е тоа така. Мил мој Дапче воопшто не сака да се слика, и секогаш едвај го уловувам за фотка.

Сега успеав. Мојата карпа, и ветар во грб веќе 20 годинки“, напиша таа.

Тијана во една прилика прозборе за уште една своја емотивна и вистинита приказна, и сподели видео на Инстаграм како ја пее песната која многу ѝ значи.

– Поминаа 20 години откако Билјана Спасиќ, за време на едно дружење, само седна некаде настрана, беше сама и ја напиша песната „Степски вук“.

На Саша Драгиќ му беа потребни три дена да ја направи музиката, а на Алек Алексов да го направи аранжманот. ⁣

Не знаев дека ме пријавија за фестивалот „Сунчане скале“, но знаев дека тоа е песна од којашто ќе започне сè “, напиша тијана во 2021 година.

⁣Ова се песните кои, штом ги прочитате, едонставно знаете дека се ваши.

И го користиш тој момент, додека се само уште малку твои, но во исто време едвај чекате да излезете на сцената и да ги споделите со сите“, напиша Тијана.

Тијана Дапчевиќ на Инста стори објави една своја снимка, како своите колешки слуша песна од Цеца и ги симнива нејзините движења, а ја имитира како пеела на времето.

Тијана ја тагнала Цеца во ова видео каде што таа ги пр чи усните и прави поглед како Цецам, а и на Цеца очигледно дека и се бендисало, затоа што го шернала на стори кај неа.

Претходна статијаМасимо Cавиќ ѝ го подари срцето, а потоа се сруши cѐ- таа беше неговата голема љубов
Следна статијаКако изгледа студентски живот во Америка, Илина покажа каков pучек cи направила за само 7 минути