Богдана не го сакала Вељко на почетокот: 3наев дека е женкар, па го одбив, Анастасија е „виновна“ за љубовта

0

Снаата на Цеца, Богдана има убав имиџ. На многумина им се допаѓа дека има мерка на секоја јавна презентација. Познавачите на модата го привлекоа вниманието на нејзиниот стил, кој е модерен и доволно различен.

Нејзиниот стил се следи од февруари 2018 година, кога почна да се зборува за нејзината врска со Вељко. Нејзините објави на венчавката, но и по венчавката беа многу забележливи, иако таа – засега, не е љубител на јавно експонирање.

Важна точка во нејзината биографија е тоа што дипломирала на вишата бизнис школа за финансии и сметководство, како и што одговорно се вработила во друштво на нејзините родители Богдан и Данијела, кои важат за вредни и угледни личности.

Свадбата на сестрата на Богдана за венчавката на Бојана Родиќ и Мирко Шијан беше вистински спектакл, а некои детали за Родиќ не ѝ се надалеку познати на јавноста.

Имено, семејството Родиќ се најде во центарот на вниманието откако Богдана влезе во врска, а потоа и во брак со Вељко Ражнатовиќ, а нешто подоцна нејзината сестра Бојана започна врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан.

Со оглед на тоа што семејството Родиќ поседува кланица за живина во Тител, Бојана и нејзините сестри многу рано почнале да работат и им помагале на своите родители во бизнисот продавајќи кокошки на пазарот.

Сепак, иако многу рано почнале да работат, не го запоставиле образованието, па многумина ќе бидат изненадени од фактот што Бојана дипломирала на Правниот факултет во Белград!

Во меѓувреме, сестрите ја замениле тезгата со канцеларија во управата на компанијата. Меѓутоа, откако започна врска со Мирко и привлече големо внимание во јавноста, таа реши да ја искористи својата популарност на социјалните мрежи каде ја следат над 66 илјади луѓе и основа моден бренд.

Имено, семејството Родиќ, родителите на Богдана живеат во Тител, поточно во Тителски брег имаат две куќи на само неколку метри една од друга.

Во една од поголемите и поновите живеаа Данијела и Богдана, но и најстарата сестра Наташа.

Во другата, постара куќа живее бабата на Богдана, Јевросима, во чија куќа има огромна фарма по која се познати Родиќите.

Куќата во која живее најстариот член на семејството, како што рекоа во соседството, е изградена пред неколку децении, а минатата година е целосно реновирана.

Фасадата веќе не е во забележлива зелена боја, а освен тоа, оградата на терасите веќе не е дрвена како некогаш, туку бетонска.

Куќата на Данијела и Богдана со огромен двор е опкружена со високи ѕидови и необична капија. Инаку, Богдана и Вељко откога се земаа живеат со мајката на Вељко, Светлана Цеца Ражнатовиќ живеат во вилата на Дедиње.

Вељко и Богдана со години уживаат во љубовта. Тие го имаат синот Жељко, а наскоро ќе добијат и втор наследник, кој има шанси да се роди на роденденот на Вељко.

Богдана Ражнатовиќ не ги крие почетоците со сегашниот сопруг, а вели дека кога се запознале, сѐ било уникатно.

– Запознавањето со Вељко беше уникатно од самиот почеток, што доведе до неверојатна поврзаност и на крајот до создавање на неверојатна љубов и семејство што е голем благослов за нас.

Сѐ започна со тоа што го одбив, бидејќи знаев каков е. Тоа кај него разбудило уште поголема желба која подоцна прерасна во голема љубов – изјавила снаата Богдана неодамна.

– Најмногу го сакам мојот сопруг и ништо не ми пречи кај него. Вељко е внимателен, романтичен, нежен и навистина сакам сѐ кај него. Живеам многу убав и мирен живот, се исполнив како сопруга и мајка – додаде Богдана.

Анастасија, инаку, е „виновникот“ за нивниот почеток во љубовта.

– Точно е дека јас бев „кум“ во средбата со Вељко и Богдана. Ја видов на Копаоник, не ја ни познавав и само ѝ пријдов и реков дека е убава.

„Мислам дека си одлична девојка за брат ми, тој е луд и треба да се смири, ти си вистинската“, ѝ реков. Потоа рече дека не се ни познаваат, а кога ги запознав првпат го одбиваше.

Тој беше шокиран, бидејќи беше навикнат секоја девојка да му паѓа пред нозете. И следниот пат кога повторно ги споив, ѝ реков да ја фрли топката, хахаха. Оттогаш се споија и не се разделија – изјавила во една прилика Анастасија.

Претходна статијаЦеца остана без веѓи: Пејачката сподели сѐ со cледбениците, целосно го промени изгледот (ФОТО)
Следна статијаПогледнете каде ужива нашата најпозната фолкерка: Ваков поглед нема секој, заслужила, еве и зошто (ФОТО)