Јасмин ја сними Гавазова во невидено издание (ВИДЕ0)

0

Јасмин на Гавазова се занимава со градежништво. Тој е инвеститор, и на социјалните мрежи често објавува фотографии од проектите – становите кои ги продава, а инаку тој изгради и вила со поглед на Дојранското езеро за себе и за своите три принцези.

Пред извесно време, Јасмин објави слики од него како ужива во спа центар, и се релаксира покрај базен и напиша дека е време и тој малку да се одмори по напорната работа со градежните проекти и продажбата на станови.

Јасмин освен што проектира куќи и тоа го прави успешно низ Европа, изгради куќа во Дојран за своите принцези, а кога не работи ужива во адреналински споротови.

На една од сликите на неговиот Инста профил, Јасмин покажал како вози мотор, и тоа токму над Дојранското езеро кое му е на дланка на оваа слика.

Дали овој поглед кој го објавил е погледот близу вилата која се прави во Дојран или не, останува да видиме, но на други слики, тој покажал дека има колекција од мотори и дека ужива да вози по неасвалтирани, земјени патеки.

Во една прилика, Гавазова изјави дека со Јасмин се запознале за време на нејзина турнеја, и по само еден месец тој ја побарал нејзината рака. „Јасмин е човекот кој го барав цел живот.

Сѐ се случи бргу, но јас сум среќна“ – изјавила таа веднаш по свршувачката своевремено.

Во една прилика, Јасмин на својот Инстаграм профил има објавено слики од сите свои четири деца. Со Сузана, тој ги има ќерките Емили и Селена.

А претходно, тој има два големи сина, кои се прекрасни момчиња, и си наликуваат со татко им.

„Мојот живот“, напишал Јасмин до овие слики и објавил фотки од неговата голема гордост, двата сина и двете ќерки.

Јасмин постојано ја фали неговата сопруга, каде и да ја објави, пишува само пофални зборови за неа. Се гледа дека Гавазова и Јасмин се многу вљубени еден во друг, како и првиот ден, а плод на нивната голема љубов се двете ќеркички.

Гавазова неодамна беше во Австралија каде имаше турнеја, а Јасмин, како и секогаш ја придружуваше својата сакана, на настапите.

Сузе објавуваше многу видеа од настапите, а на нив можеше да се забележи дека нашинците во дијаспората многу се забавуваат на нејзиниот глас и нејзините песни.

Сепак, изгледа дека не е сѐ така идилично и покрај тоа што Сузе е многу вредна, постигнува сѐ да заврши, и со настапи, и по дома да зготви, нејзиниот сопруг објави дека неговата сакана е изморена.

Јасмин тоа го прикажа на многу интересен начин, каде што Сузе заспива на јавно место додека чекаат, а после се разбуди и збунето го погледна својот сопруг.

Јасмин на видеото напишал: „Животот на естрадните уметници“, што сака да каже дека на Сузе ѝ е напорно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasmin Kuruzovic (@jasminkuruzovic)

Претходна статијаИван од Либеро кај Лазаров проговори дали го следи лоша карма после Јана Серафимова (ВИДЕО)
Следна статијаНова снимка од Ламбе со кибpит во рацете, кажа за што може да му се најде (ВИДЕО)