Марија Шерифовиќ ѕирна под сукњата на Вики Миљковиќ, имаше што да види (ВИДЕО)

0

Пејачката Марија Шерифовиќ поседува неколку имоти, а пред три години купила стан во елитна населба во Нов Белград.

Шерифовиќ живее во луксузна населба, каде соседи и колеги и се Саша Ковачевиќ, Милица Тодоровиќ, Стевo Анѓелковиќ.

Нејзината оаза на мирот стои на 80 метри квадратни, а според медиумите пејачката за овој имот издвоила околу 200.000 евра.

Често на Инстаграм профилот на Шерифовиќ можеме да видиме како пејачката го опремила својот простор каде го поминува своето време кога е во Белград.

Речиси сè изобилува со светли бои, додека парчињата мебел се малку потемни, за да се постигне контраст.

Во пространата дневна соба има голем аголен тросед, домашно кино и разни полици кои пејачката ги комплетираше со ситни детали.

Спалната соба крие вистинска бајка. Во неа се наоѓа францускиот кревет, но и бројни перничиња кои дополнително го разубавуваат катчето каде таа одмора.

Покрај тоа, во оваа соба има и огромен бел гардеробер со огледало што се протега по целата должина на ѕидот.

Марија Шерифовиќ проговори за односот со родителите, но и за нивниот развод и како го преживеала.

Пејачката истакна дека не можеме да ги избереме нашите родители, но дека не би ги менувала нејзините бидејќи тие ја направиле таква каква што е денес.

Водителката Вања Чамовиќ се интересираше како разводот на нејзините родители влијаел врз неа. Пејачката истакна дека тој момент не ја погодил и дека воопшто не ја интересирало.

„Тој момент не ме погоди и не ме интересираше, бидејќи таа година се преселив во Белград. Ова е мојот единствен јавен апел до сите луѓе кои имаат деца.

Подобро е да си дозволиме здрави и насмеани родители отколку пеколни детства каде децата треба да преживеат што и да е поради нивните родители.

Ова е мојот став, не мора да значи дека е исправен, но тоа е мое“, изјави пејачката.

Познато е дека Марија со години се залага за правата на ЛГБТ популацијата.

– Не сум свесна за моето влијание и не сакам така да размислувам за тоа, а многу е важно младите да знаат дека имаат само еден живот!

Не сакам моето семејство или околината да ми диктираат кога ќе сакам нешто или што ќе правам. Кој го тврди тоа? Луѓе кои живеат под камен? Не сакам да имам контакт со нив! – вели пејачката.

Запрашана дали некогаш се соочила со непријатни ситуации поради нејзиниот став, Марија одговори:

– Не, затоа што отсекогаш сум се залагала за слобода, но тоа е само затоа што првенствено сакав да го живеам животот на начин кој мене ми одговара.

Работите за кои зборувам не се поврзани само со одлучноста, туку во нив може да се препознае секое интелигентно суштество кое сака да си го живее животот по сопствен избор.

Ако мојот избор значи дека мајка ми ќе се онесвести или дека татко ми ќе се налути, нека биде така… Секој има апсолутно право да живее како што сака!

Како и секоја сабота, уредничката екипа на „Sвезде Гранда“ пренесе што се случувало зад сцената на „Ѕвезда Гранда“. И овој пат членовите на жирито дојдоа насмеани и подготвени за ново шоу.

Поради тешките деловни обврски, Вики Миљковиќ едвај има време да јаде, па овој пат за снимањето си обезбедила грицки за да си ја задоволи гладта, а бидејќи носела многу кратко здолниште, кое мора да признаеме дека одлично ѝ стои, Марија Шерифовиќ не можела да одолее, и ѕирна под здолништето на колешката, за што двете се насмеаја, а Вики малку се сецна.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

Претходна статијаВедрана ја раскажа љубовната приказна со Андрија, поради неа се преселил во Скопје и ги откри плановите за мажење
Следна статијаЕдно цело „мало“ богатство за нови патики- Еве колку потроши Карлеуша за обувки и се пофали на Инста