Едно цело „мало“ богатство за нови патики- Еве колку потроши Карлеуша за обувки и се пофали на Инста

0

Пејачката Јелена Карлеуша важи за личност која ги следи сите модни трендови и не штеди кога се во прашање парчињата кои и се допаѓаат.

Јелена во една прилика ептен го привлече вниманието со својот стајлинг, кој очекувано е беспрекорен.

За оваа прилика, ЈК избра моќен тиркизен комплет, а чантата што ја донесе е една од најскапите. Станува збор за биркин чанта, камel боја, чија цена варира помеѓу 9.000 и 13.000 долари.

Она што е интересно е дека Карлеуша е колекционер на Биркин, а досега ја има истата чанта во три бои – камел, сина и црвена.

Јелена Карлеуша со години наназад е топ тема во српските и во балканските медиуми. Доживувањата на Ј.К ги следи целиот регион, и тоа мошне ревносно.

Во една прилика, Карлеуша успеа да ги интригира и светските медиуми, и сигурно дека на контр аверзната пејачка тоа ѝ годи. Таа отсекогаш сакала внимание. Причината е многу интересна.

Светски медиуми ја претставија како српска Мадона и Лејди Гага, а сè започна кога американските медиуми дојдоа до заклучок дека најпознатата ста рлета на светот, Ким Кардашијан, ја копира Јелена Карлеуша.

Имено, вниманието на американската јавност го привлекоа фотографиите на кои Ј.К. позира во комбинации на облека што подоцна на свој начин ги носеше Ким Кардашијан.

Имаше толку многу материјал што секоја помисла дека е само случајност би била лу да, напиша српскиот портал Нова.рс.

Американскиот магазин „Неделник“ прв ја објави информацијата дека Ким Кардашијан наводно го украла стајлингот на Јелена Карлеуша, па тоа го сторија и други странски медиуми.

На оваа тема пишуваше и познатото списание „Космополитен“, кој на својот портал објави вест под наслов: „Оваа жена многу личи на Ким Кардашијан, нема да им верувате на своите очи – и тврди дека Ким ја копирала“.

Набргу потоа, магазинот „Elle“ го стори истото, и објави напис во своето онлајн издание, со наслов: „Оваа поп-ѕвезда тврди дека Ким Кардашијан ѝ го украла стилот“.

Тогаш британскиот „Дејли меил“ и посвети на Карлеуша напис со наслов:

„Дали е таа крадец?“ Ким Кардашијан е обвинета за кражба на стилот на српската поп-ѕвезда Јелена Карлеуша “.

Потоа следеше порталот „Celebuzz“: „Судете сами: Дали Ким Кардашијан го копираше стилот на оваа српска поп-ѕвезда? Тогаш се појави на виделина дека и големата Бијонсе „украде“ идеи од српската дива.

Овој „случај“ стигна и до славната водителка Венди Вилијамс, која во својата емисија ѝ оддаде почит на Јелена, која ја нарече српска Мадона и Лејди Гага, и ги прекори тимовите на светските ѕвезди.

Помпата што се крена околу Карлеуша во тој момент ѝ донесе на пејачката титула светски позната модна икона.

Како што обично се случува во животот, една работа доведе до друга, па новинарите на најгледаната германска телевизија РТЛ се заинтересираа за Јелена и направија интервју со неа.

Потоа српските медиуми пишуваат дека Миа Калифа го копираше стајлингот на Јелена Карлеуша. Таа облече ист фустан како Јелена во шоуто „Звезде Гранда“.

Па, сега на Инстаграм се пофали дека станала сопственичка на розови патики Balenciaga.

Како што пишува „Телеграф“, овие модели можат да се најдат на интернет по цена од 1.409 евра, а Јелена за нив очигледно морала да издвои значителна сума.

Во описот на видеото со нејзините патики напишала „Гасерка“, што е термин за деца кои носат брендирана облека и имаат многу пари, а под тоа не признаваат ништо.

Претходна статијаМарија Шерифовиќ ѕирна под сукњата на Вики Миљковиќ, имаше што да види (ВИДЕО)
Следна статијаИрена Спировска блеска во прегратка на еден од најславните Балкански пејачи (ФОТО)