Се огласи Марта, девојката на Стефан Лазаров по се што му се случи деновиве на познатиот јутјубер

0

Во септември минатаат година, јутјуберот Стефан Лазаров кој деновиве е доста актуелен во јавноста, на многу интересен начин ја запроси својата девојка Марта со која се долги години заедно.

Речиси ниту една девојка не сонува да биде за просена на фудбалски натпревар! Но, Стефан Лазаров не мисли така. Имено тој е голем фан на фудбалскиот клуб Барселона кој тогаш играше натревар против Елче на „Камп Ноу“.

Марта, неговата долгогодишна девојка која е чест гостин во неговите видеа на јутјуб,токму на овој натпревар го стави прстенот на нејзината рака.

Марта и Стефан се заедно околу 6 години, а според фотографиите објавени на нејзиниот профил пред неколку месеци, можеме да видиме дека јутуберот одлучил да ѝ приреди вистинско изненадување додека биле на стадионот Камп Ноу во Барселона.

„Oва е најубавиот ден во мојот живот, искрено да ви кажам“ – рече македонскиот јутубер Стефан Лазаров во едно од видеата во кое говори за романтичното запросување што ѝ го приготвил на неговата девојка Марта во Барселона.

Марта сподели неколку фотографии и видеа и откри дека Стефан ѝ приредил романтично запросување додека заедно биле на фудбалски натпревар.

Стефан, пак, на својот Инстаграм профил сподели повеќе фотографии од посетата на стадионот и рече дека конечно му се остварил сонот.

Стефан пред извесно време најави и кога ќе се жени, а свадбата всушност му донесе и добра зделка. Тој потоа го рекламираше ресторанот во кој ќе се случи веселбата, како генерална проба за свадбата.

Почеток на една убава приказна во @ragusa_919. Нашиот датум е 8ми јули, а овие фотки се само показател за каков ресторан се работи.

Гламур, луксуз и вистинско место за вашата свадба… Едвај чекам да дојде нашиот ден“, напишал Лазаров.

Откако од својот канала на Јутјуб го отстрани видеото од интервјуто со Драган Павловиќ- Латас, Стефан Лазаров се јави со ново видео во кое се извинува.

-Латас е човек кој многу го почитувам и има добра интересна животна приказна и затоа се одлучив да биде прв гостин.

Концептот е да се зборува за та бу теми и за работи кои на телевизија не можеме да ги чуеме. Се слагам со вас во право сте, и затоа сакам да се извинам за тоа што го слушнавте, а јас како домаќин дозволив тоа да се емитува.

– Видеото го тргнав зашто сметам дека таква содржина не смее да има на мојот канал, многу од вас ми пишаа тргни го така ќе покажеш дека имаш морални вредности.

Вчера беше поентата да се уни шти Стефан за да се затскријат други работи. Јасно ми е дека многу луѓе сакаат да ми нашт етат, јас сум млад многу неискусен за вакви работи.

Во моментот со Латас јас не дослушнав што сакаше да каже, се насмевнав едноставно.. Вчера беа споделувани слики од моите спонзори кои вие кажавте дека подржуваат ваква содржина.

Јас се соочувам првпат со овие работи, но реалноста е поинаква-згрешив. Јас повеќе спонзори немам во моментов, и тие се во сериозен притисок, вчера им ѕвонеле во никое време да ме тргнат.

Ги разбирам, во лоша ситуација се, им се извинувам и нив. Стефан Лазаров нема да го ун иштите, како што си дадов отказ од телевизија, така ќе продолжам и сега.

Ќе се борам за сите што веруваат за мене и да го истуркам ова до крај“, е дел од обраќањето на Лазаров во ова видео кое го пренесе А1он.

По целото случување, се огласи и девојата на Стефан, Марта, која на Инстаграм е потпишана како _qmarr__ .

И кај неа, и кај Стефан на профилите се гледа дека изминатиов викенд, пред да започнат коментарите за видеото со Латас, тие биле на Козјак, и од таму и двајцата имаат фотографии.

На една од сликите на Лазаров каде што се глда браната Козјак, тој за својата гледност на Јутјуб има напишано: братов ќе има silver play button годинава, ај се кладиме?

Марта на стори на Инста, како поддршка за својот иден сопруг, го објави видеото од неговиот јутјуб канал на кое Стефан се извинува.

Претходна статијаСпасе од Сител објави слика со Лила од пред многу години – еве како изгледале (ФОТО)
Следна статијаАдријана Алачки ја покажа најважната личност во својот живот- емотивната посвета кажува се (ФОТО)