Мими од „Ѕвезде Гранда“ раскажа што најчесто прави со сопругот Нуне

0

Бог ми дал глас и треба тој да го дадам на публиката и не би сакала да “успеам” на тој начин со разг олување“, изјави во една прилика за ММС Мими Јовановска, пејачката од Велес која сепрослави со учеството во „Ѕвездите на Гранд“.

-Сепак да се вратиме на старите вредности, дека квалитетот на тоа што го работиш треба да е пресуден, а не изгледот и убавината“, има кажано Мими за Ммс.мк

Убавата и се вери сио свиојот сакан Фикип Нуне офд групата „Браќата Нуне“, во август минатата година. Убавата вест на социјалните мрежи ја сподели нејзиниот избраник, Филип.

До фотографијата на која се фотографирани Мими и Филип, со букет рози и прстен на раката на пејачката стои: „Ми рече ДА“. Инаку, парот настапѕва заедно, односно Филип е дел од бендот со коj соработува Мими.

Во јули оваа година, Мими и Филип го кажаа судбоносното ДА и ја направија својата свадбена веселба. Иако невестата потекнува од Велес, по невеста се одело во Скопје, од заедничкиот стан во кој Мими и Филип веќе живеат, од каде тргна и целата церемонија…

А како поинаку ако не со музика и свирачи!“, објави Вистина. Заклетва пред Бога на вечна љубов младите дале во црквата Св. Димитрија лоцирана преку Камениот мост, на влезот во Старата скопска чаршија.

Свадбената веселба во еден од напознатите и најатрактивни скопски локали во центарот на градот, каде најблиските, роднините и пријателите на младите и нивните семејства ја прославија венчавката.

Мими и Филип за првиот танц од нивната свадба одлучиле да создадат своја песна. Сопствена музика, стихови, аранжман, па песната самите ја отпеала Мими, ја снимиле и…

Се случило да биде премиера на нивната свадба. Изведена во живо, отпеана и отсвирена од нив двајцата за првиот свадбен танц.

Знаеме дека младата пејачка Мими Јовановска од Велес го фрли жирито на „Звезде гранда“ во Белград во транс, откако ја испеа „Судбо моја“, и сите станаа на нозе да ѝ аплаудираат.

Еден од коментарите кои што ќе се памети е оној на Вики Миљковиќ, која ѝ рече: „Мими ти си лек”.

Мими вели дека за еден од своите најуспешни настапи ја смета песната „Ако згрешам, нека зигорам“ од Пепи Бафтировски.

Новата ѕевзда на „Звезде гранда“, вели дека од мала е навикната на естрадниот и музички живот.

„Јас уште од мала пеев по свадби, и кога моите пријатели излегуваа, јас не одев со нив, пеев по свадби“, откри таа во емисијата „Магазин“ на Сител.

– Тие ми се голема поддршка, сакам да се искрени со мене, што и да има лошо да ми кажат“, рече Мими за пријателите. Потоа за Мими зборуваше нејзината пријателка Марија.

– Покрај толкава гламурозна сцена, Мими си е истата останата. Искрено, со толкава поддршка од близките Мими е стасана каде што е.

Во слободно време заедно ги читаме пораките од обожавателите и а одговараме“, изјави другарка на Мими за неа.

Спомена дека мајка ѝ ја пријавила на „Звезде Гранда“, а таа не ни знаела и се изненадила кога ѝ се јавиле, но сепак знаела дека мајка ѝ стои зад ова. Мими рече дека ѝ драго што ја препознаваат на улица и сакаат да се сликаат со неа.

Предц да се омажи за Фикип, таа кратко зборуваше за него и за бендот со кој настапува, и не сакаше многу да коментира за нивната љубов. Таа кратко рече дека се заедно и се поддржуваат во сè што работат.

Мими Јовановска во Женски магазин раскажа како ѝ поминува еден обичен ден и во неколку наврати ја спомена љубовта кон својот сопруг, Филип Нуне.

– Денот го започнувам со будење покрај сопругот, па започнуваме со утринските ритуали. Го пиеме нашето прво кафе и појадуваме заедно. Првото утринско кафе ми дава енергија, концентрација и подготвеност за се‘ што ми носи ден.

Мотивација ми е љубов во секаков облик… Љубов кон партнерот, кон моите најблиски и секако најголем двигател – Љубов кон моја работа.

Денот го започнувам и завршувам со мојот сопруг. Со која мисла го завршувам денот: „Ти благодарам Господи за сѐ“, изјавила убавата велешенка Мими.

Претходна статијаЛенче Кукиќ кажа што им вика на луѓето кои се фаќаат за џеб
Следна статијаБлазе си му на Максо градоначалникот на Куманово – вистинска лепотица си има по дома (ФОТО)