Има бурно минато и pазвод зад неа- Манекенката Александра Накова насмеана на шопинг наш познат новинар (ФОТО)

0

Беше една од најбараните манекенки, и доста актуелна на насловните страници по списанијата и во реклами, ги полнеше и табл оидните портали.

Ста нува збпр за манекенката Александра Накова која сега послабо се занимава со шоу-бизнис откако стана мајка на Леа. Накова пред извесен период се раздели од поранешниот кошаркар Никола Гајдаџиев и се врати во својот роден град, Гевгелија.

– Moјата ќерка Леа ми е сè во животот, призна поранешната манекенка.

– Со Никола не сме заедно долг временски период, имаме нормална комуникација и 90 проценти од истата е сведена околу Леа и нејзините потреби.

Нашата ќерка е мала, и требаат и мајка и татко и поради тоа ние мораме да разговараме и да бидеме во добри односи, рече Накова за „Бекстејџ“ за својот брак.

Таа рече дека е повторно среќна и вљубена, но не сакаше да открива дополнителни детали. Во 2019 година, таа објави една слика со непознат маж на својот Инстаграм профил.

Манекенката вели дека со поранешниот сопруг останале во добри односи и грижата за ќерката им е поважна од сите несогласувања.

„Решивме сѐ што имавме во интерес на ќерката. Ми годи животот во помал град и ми годи што не сум манекенка“, изјави таа.

Накова, која важеше за една од најангажираните модели пред неколку години, вели дека сега ѝ годи мирниот живот во помал град, и за неа нема ништо поважно од грижата за ќерката.

Накова сега се врати на социјалните мрежи и очигледно е дека повторно му се враќа на манекенството.

Таа постојано провоцира со фотките кои повеќе откриваат отколку што покриваат, и рекламира облека од моден бренд.

Очигледно е дека таа ѝ се враќа на својата стара љубов, манекенството.

Александра Накова не е меѓу оние кои ќе се мажат по вторпат, барем не периодов, но беше гостинка на свадба во една позната винарија во Демир Капија.

А таму Накова освен младите, беше во фокусот на вниманието. Како што е ред таа се дотера свечено, ама ваков стајлиг ретко која дама би имала храброст да го облече на свадба.

Светскавиот фустан е со отвор од страните. Телесен раскош со кој таа блеска во сиот свој сјај, комбинарајќи ја својата убавина со последната мода“, напиша Курир.мк минатата година

Александра го одзема здивот и на околината и на оние што подоцна видоа на Инстаграм како таа изгледаше, а го овековечил фотообјективот.

А инаку, Накова во 2020 година беше приве -дена на базен во Гевгелија бидејќи не го почитувала решението за самоизолација, а овој случај го потврдија и од МВР.

По оваа случка, таа таа била спроведена во државен карантин, а за настанот е известен и Јавен об винител.

А сега, таа е сликана со нашиот познат новинар, Зоран Василевски или Зоки Фаци, како се заедно на шопинг, а Накова има доста провокативен и интересне стајлинг, дури и за шопинг.

Претходна статијаПеро Антиќ го покажа однатpе „ѕверот“ од автомобил што го вози и што се изнакупил на враќање (ФОТО)
Следна статијаИскра Канзурова со нов имиџ на ТВ, а еве што кажа за бракот со Игоp Џамбазов