Севeрина се огласи со повод: Драга моја 49-та, седни малку, ние две да помуабетиме

0

Веќе подолго се зборува дека синот на Драган Којиќ- Кеба, Игор Којиќ и пејачката Северина веќе не се заедно.

Севе и Игор сè уште се во брак на хартија, како што дознаваме од судот. Тие сè уште се следат на социјалните мрежи, но не се „сакаат“. Последната објава Северина му ја посвети минатото лето, кога го славеше роденденот.

Ова лето Севе беше на имотот на Томислав Воштиниќ недалеку од Загреб. Ова лето беа на крстарење и Шева и Вотничиќ.

Потоа, како што дознаваме, таа го претставила Томислав како телохранител. Откако започнаа шпекулациите дека се во врска, пејачката жестоко го демантираше тоа. Таа изјавила дека биле само пријатели.

Според соседите на Игор, Северина не била во Белград, во неговиот дом од април, ниту пак Игор во Загреб на Козјак.

Нивната врска се олади откако Севе минатата година помина еден месец со семејството Којиќ на Бежанијска коса, кај Кеба дома.

Северина и Игор Којиќ не се виделе скоро една година, и неколку пати се шпекулираше дека се разведуваат.

Како што дознава „Објектив“, хрватската пејачка неодамна му испратила документи за спогодбен развод на српскиот фудбалски менаџер. Сепак, тој не сака да ги потпише.

„Северина сака развод, Игор не. Тој ѝ испрати пораки, дојде во Загреб да ја види, но наиде на затворена врата.

Таа верува дека нивната врска не може да се врати на стариот начин, па му оставила можност да ги потпише документите, а доколку тој не се согласи, ќе му испрати тужба за развод“, изјави извор близок до парот за локалните медиуми.

„Тие немаа заеднички имот во бракот, немаат заеднички деца, така што, според нејзиното мислење, тоа треба да заврши многу брзо.

Да успеаjа да имаат дете, можеби нивниот брак ќе преживееше, вака, проблемите само се натрупуваа, иако тој беше голема поддршка за време на судската постапка со нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ за старателството над нивниот син“, додаде извор.

Неодамна, медиумите објабија дека Којиќ бил во станот на Севрина за да ги земе своите работи.

Пејачката полни 49 години, па на многу интересен начин, раскажувајќи ја својата животна приказна се прости со 48 година, и објави фотка од Малдиви.

-Драгa моja 48-мa, збогум … Утре те менува 49-тата. Драга моја 49-та, седни малку, ние две да помуабетиме. Те молам, нека не те залажува мојата детска разиграност и не помислувај дека лесно ќе ме измамиш…

Некои твои „зло бни“ претходници несебично ми „дадоа“ многу од сè и сешто не многу убаво, што некои го нарекуваат „искуство“ … Така да … те молам, не мафтај со мене со твоите бројки, имај во предвид дека убаво ги поздравив и ги испратив сите твои „злобни“ претходници, како што ќе направам и со тебе… доколку е потребно. Иако беа многу добри години.

Ако бидеш добра, јас ќе бидам твојот најдобар пријател и ќе ги решам сите твои проблеми, само ти мене опушти ми се и дозволи ми јас да направам сè. Што би рекол Алан Форд: „И претходно сме имале проблеми, па не сме ги решиле“.

Биди среќна за мене, танцувај со мене, пеј, биди среќна, безгрижна, сакана и сакај и потруди се со твојата мудрост да и ум да ја отплеткаш кризната состојба.. Над сите пречки. Ти знаеш која.

Затоа што не се предавам и ниту една година не ми ја одзеде надежта и вербата во доброто, иако некои, признавам, се обидоа најдобро … Па затоа те советувам да не се ни обидуваш да го сториш … Само смеј се секој ден (како на оваа фотографија) и сè ќе биде добро. Добро?

Не се давај од 49-та. Поздрав до генерацијата 1972 година“, напиша Северина.

Фото: Јутјуб принтскрин, Инстаграм принтскрин

Претходна статијаИрена Спасовска се налути и им упати порака на оние кои ја критикуваат (ФОТО)
Следна статијаЈелена Јованова објасни што прави кога има несоница (ФОТО)