Игор Којиќ, синот на Кеба вљубен до уши – оваа убавица е замена за Северина (ФОТО)

0

Откако во 2021 година, Северина се појави на едно доделување на награди во Хрватска без Игор Којиќ, а после неколку часа на Инстаграм наместо Северина Којиќ беше само Северина, регионалните медиуми објавија дека нешто не е во ред со бракот на познатата пејачка.

Севе дојде сама да ја преземе наградата, што на сите им беше чудно со оглед на тоа дека Игор и таа се неразделни. Дека помеѓу нив не е се океј, беше јасно откако ја прашаа каде е Игор, а на што таа одговори:

Тој не дојде со мене, рече тогаш Северина. Таа не сакаше да одговара на прашања за нејзиниот сопруг, што ги изненади сите.

Таа уживаше во друштвото на децата кои беа со неа на сцената. Ако не излегуваа заедно понекогаш, ќе поминуваа време на телефон, што не беше случај сега“, велеше изворот кој се нашол на лице место.

„Северина сака развод, Игор не. Тој ѝ испрати пораки, дојде во Загреб да ја види, но наиде на затворена врата.

Таа верува дека нивната врска не може да се врати на стариот начин, па му оставила можност да ги потпише документите, а доколку тој не се согласи, ќе му испрати тужба за развод“, изјави извор близок до парот за локалните медиуми.

„Тие немаа заеднички имот во бракот, немаат заеднички деца, така што, според нејзиното мислење, тоа треба да заврши многу брзо.

Да успеаjа да имаат дете, можеби нивниот брак ќе преживееше, вака, проблемите само се натрупуваа, иако тој беше голема поддршка за време на судската постапка со нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ за старателството над нивниот син“, додаде изворот во 2021 година

Сега, бракот на Севе и на Игор е одамна веќе историја. Таа изјави дека му еблагодарна што бил со неа за време на борбата за старателството над синот.

Игор Којиќ и Северина Вучковиќ беа во брак од 2015 до 2021 година. Којиќ не зборуваше за медиумите за бракот со Северина и околностите на нивниот развод.

Во големото интервју што го даде за Index.hr. раскажа како се смирил со Милан Поповиќ, а зборуваше и за поранешната сопруга.

– Со години летувам на хрватското приморје на прекрасните рајски острови. Сето ова е многу блиску до мојот роден град Мостар, од каде решив да одам на Хвар, поточно Јелса, со другарките и мојата братучетка Катја во лето.

Веднаш штом стигнавме во Јелса, прошетавме по брегот каде што по две години првпат го сретнав Александар. Господ е најголемиот архитект – почна Игор, па продолжи:

– Таа средба е неопислива и беше многу емотивна за двајцата. Се шетав со сестра ми на брегот кога во еден момент помеѓу два чадори на ресторан го забележав тоа мало ангелско суштество како гледа во мојот правец.

Ни се сретнаа погледите, Александар истрча кон мене и скокна во мојата прегратка која траеше, велат, 10 минути, за мене 10 часа. Се чувствував како да ме погоди ракета на љубовта.

Во јавноста одекна веста дека синот на пејачот Драган Којиќ Кеба, Игор Којиќ и актерката Теодора Бјелица се во врска, а сега се појавија нови детали од романсата.
Имено, тие двајца моментално уживаат на Копаоник, а Којиќ е многу вљубен во оваа убавица.

– Игор се постави како господин и целото свое внимание и го посветува на неа. Тој не се двоуми јавно да размени нежности и постојано да внимава на неа. Навистина одамна не бил толку среќен – вели изворот на порталот Блиц.

Наводно дури им кажале на своите семејства дека се во врска. „Двете семејства убаво ја прифатија оваа приказна. Тие се радуваат за нив и им посакуваат се најдобро. Зошто не би кога навистина блескаат – вели изворот.

Како што додава изворот, се гледа дека си се допаѓаат, а ова е нивниот прв заеднички одмор.

– Некако кликнаа на првото кажано. Се разбираат и нема кавги меѓу нив, се договараат за се и некако сега за сега оди многу мазно.

Ова е нивниот прв заеднички одмор, каде поминуваат 24 часа заедно и најдобро е да се види дека се навистина среќни – заклучува изворот за „Блиц“.

Претходна статијаЌерките не се одвојуваат од актерот кој се бори со тешката дијагноза и изгледа се полошо и полошо на новите слики!
Следна статијаПо загубата на сопругата, болката станувала се поголема… Пирс Броснан нашол утеха во неа, знаел дека таа ќе му помогне