Ќерките не се одвојуваат од актерот кој се бори со тешката дијагноза и изгледа се полошо и полошо на новите слики!

0

За влошеното здравје на Брус Вилис се шпекулираше подолго време.

Гласините започнаа откако 66-годишниот актер почна да прифаќа улоги во нискобуџетни филмови. Во емисијата на YouTube Half in the Bag решија да се осврнат на оваа тема.

“Брус Вилис снима десетина филмови годишно, а никогаш не сте слушнале за ниту еден од нив. Ќе се справиме со овој чуден феномен и ќе се обидеме да откриеме што се случува”, напишале во описот на шоуто.

„Некаде прочитав дека Брус Вилис има деменција, дека не е ни свесен што се случува околу него“, напишал еден корисник во коментар на YouTube, на што Мет Ескандри, режисерот одговорен за неколку филмови на Вилис, меѓу кои и Hard Kill, Survive, одговори: „Да, тоа е вистина, режирав четири филма со него и знам од прва рака.

Тажно е да се види легенда како Брус како се распаѓа пред твоите очи. Го видов додека работев со него неколку години.”

Еден од најдобрите и најомилени актери, за жал, сè е полошо. Извори блиски до 67-годишниот Брус Вилис со денови велат дека неговите најблиски се надеваат на чудо, а дека не губат надеж покажуваат и неговите најнови фотографии.

Обожавателите неодамна ги загрижија фотографиите кои ги објави неговата поранешна сопруга Деми Мур (60). Актерот позираше со нивните ќерки, но и со сегашната сопруга Ема Хеминг Вилис и нивните ќерки.

Големото среќно семејство навидум е совршено, но фановите го забележаа пијаниот, уморен и болен изглед на актерот. „Ние сме семејство! Влегуваме во празничниот дух“, напиша Деми со фотографиите.

Во коментарите имаше убави желби за опоравување, иако на многумина им е јасно дека тоа навистина не е можно. Свесен дека неговата здравствена состојба никогаш повеќе нема да биде добра, но, за жал, само полошо, актерот почна да презема чекори за да се грижи за своето семејство.

За прв пат го промени тестаментот во 2009 година кога се ожени со сегашната сопруга, а потоа го смени неколку месеци откако добија две ќерки – Мејбел (2012) и Евелин (2014), но во светло на сериозноста на неговата сегашна здравствената состојба, Брус Вилис реши да направи уште една промена.

Откако дознал за афазија, нарушување на мозокот кое влијае на способноста за комуникација, аплицирал за речиси секоја улога што можел, за да заработи што повеќе и да им ја остави на своите потомци.

Моментално неговото богатство се проценува на околу 250 милиони долари. За потсетување, минатата година во март му беше дијагностицирана афазија.

Неговата ќерка Талула, која има 28 години, не се одвојува од својот татко, а сега објави заеднички фотографии на кои и двајцата се гушкаат и се забавуваат.

„Нашиот мал драмски клуб“, напишала Талула заедно со фотографиите од нејзиниот татко, кој ја прегрнал држејќи ја за рака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Претходна статијаЌерката на Џеј си ја отвори душата на годишнината од неговиот помен: Само овoj пејач не го заборави тато!
Следна статијаИгор Којиќ, синот на Кеба вљубен до уши – оваа убавица е замена за Северина (ФОТО)