Наташа Беквалац си ја отвори душата и откри кој емотивен партнер не може да го заборави, САМО ТОЈ МЕ ФАСЦИНИРА

0

Наташа Беквалац тврди дека три години не била со ниту еден маж бидејќи никој не смее да и пријде! Поп-пејачката за Информер вели дека ѝ е фантастично без партнер и дека не се грижи што толку долго не се појавил ‘вистинскиот’.

-Психијатарот вели дека не треба да се грижам што немам партнер веќе три години. Не знам зошто мажите не ми приоѓаат… Не се сметам за силна жена за да се плашат толку од мене.
Како е животот без мажи?, ја прашаа новинарите, а таа рекла: – Фантастично. „И без цигари? Се откажавте од пушењето пред неколку месеци, е следното прашање кое го добила и рекла: Па, гледаш како кисело се смеам… загрижен сум, но не сакам повеќе да запалам цигара.
Потоа новинатрите ја прашале за храната која била нејзин голем по рок: „Сè уште имам ноќно прејадување и понекогаш кра дам слатки од децата. Ако можам да се грижам за тоа што го јадам два месеци, понекогаш може да се расипам од храната!

-Што мислите, дали поранешните мажи ве гледаат како пријател? „Кој како. Најчесто ме гледаат како непријател. „Како ќе се сеќавате на 2021 година?

– Не ме прашувајте, бидејќи учам да не се навраќам на терапии. Минатото е зад нас, а ние треба да размислуваме за иднината. Така вели мојот психијатар.
-Ќе ја однесете ли вашата постара ќерка Хана на вашиот новогодишен настап?

– Таа не ме слуша мене ниту мојата музика. Сега е во период кога сите и се покул од мене. Ќе ме разбереш кога ќе имаш дете во пубертет. Кога ќе наполни 15 години држи се.
Ќе ја проверите ли вашата ќерка таа вечер дали има пораки за тоа каде е и што прави? „Не, татко и ќе биде „полицаец“ таа вечер, а јас ќе работам. Во „најлудата ноќ“ настапувам во белградски хотел и сите седишта се веќе распродадени.
Наташа Беквалац, позната поп пејачка, за првпат гостуваше во утринската програма на телевизија Курир и меѓу другото откри каков маж бара.
Пејачката се осврна на своите интимни врски и откри дека бизнисменот Миодраг Костиќ ја фасцинирал со нејзиниот интелект. Таа наведува дека таков маж никогаш не запознала подоцна.
– Единствениот интелект кој ме фасцинираше и во кој бев вљубена го доживеав во дваесеттите години. После тоа, никогаш повеќе не сретнав човек од сличен тип. Би сакала повторно да го сретнам тој интелект. Секако дека зборувам за Миодраг Костиќ. Сè уште сме во контакт – изјави пејачката во утринската програма на телевизија Курир.
Пејачката потоа откри каква личност бара моментално за партнер и кој би и одговарал.

– Ниту една од моите љубови не била најголема досега, но сите беа различни. Во еден момент ме водеше страста, а во другиот момент сакав некој нормален и обичен. Денес би сакала што помалку да разговарам со некого, а тоа би значело дека треба што помалку да објаснуваш, како со најдобрите пријатели, да не зборуваш премногу, туку да чувствуваш. Потребно е време, а кога немаш време или кога си тип како мене, тогаш тој натпревар мора да се случи – изјави Наташа.
Таа потоа се осврна на тоа што е најголемиот проблем во нејзините минати врски.

– На почетокот моите партнери не ме обвинуваа за ништо. Бев совршена. Проблемот што траеше 21 година е мојата работа. Секогаш после неколку месеци доаѓавме до некакви сопки, а најголемата причина за овие проблеми беше мојата работа. Мојата работа е мојот живот. Кој не ја сака мојата работа, не го сака мојот живот, а со тоа не ме сака ни мене – истакна пејачката.
Претходна статијаСПЕНЏАРСКА ПОДНОВЕНА: ја извади протезата и скока од среќа, рече дека не плачела кога и ја ваделе
Следна статијаНЕ ЈА ГАЛЕЛ ЖИВОТОТ: Цеца завршила на операција, а јавноста многу малку знаела за тоа