Му истече забраната да и приоѓа на Карлеуша, а сега се огласи дека е хуманитарец и никогаш не „кренал рака“

0

Бракот на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ е на разнишани терени откако познатата пејачка на Божиќ го пријавила на сопругот дека наводно ја уд рил.

Медиумите постојано брмчат за нивниот живот, а сега се појави приказна дека спортистот наводно си нашол нова љубов, па го поврзале со ќерката на Соња Вуксановиќ и Жељко Шашиќ, Софија Шашиќ.
Душко не ги коментираше овие наводи, туку Софија, кога ја демантираше целата приказна за нивната тајна врска. Сепак, нешто ја спречи Јелена да го продолжи пријателството со мајката на Софија, Соња Вуксановиќ, барем на социјалните мрежи.

Медиумите со недели пишуваат за бракот на Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша, како и за божиќниот скандал, кога фудбалерот наводно ја удри пејачката, а токму кога страстите почнаа да стивнуваат, се појави приказна дека фудбалерот имал веќе најде друга љубов.
Јелена со ќерките и менаџерот отпатува во Дубаи каде одржа концерт, а Душко роденденот го прослави со пријателите во родниот Зрењанин.

Пред неколку дена експлодираше веста дека Душко Тошиќ веќе неколку месеци наводно е во врска со Софија Шашиќ, ќерката на пејачите Жељко Шашиќ и Соња Вуксановиќ. Душко во оваа прилика остана доследен на себе и не се огласи, но Софија ги демантираше овие наводи за хрватскиот магазин „Стори“.
– Тоа е апсолутна лага. Не сакам да ги коментирам тие натписи затоа што тужбата е испратена на адресата на која треба да биде – накратко изјави Софија.

Имено, се зборуваше дека нивната врска наводно траела 3 месеци, дека биле видени неколку пати во исто друштво, но и дека Душко наводно и рекол дека бракот му е на несигурни терени.

Карлеуша веќе не ја следи Соња, мајката на Софија на Инстаграм, а Соња се уште ја следи неа. Вуксановиќ дури и ја задржа заедничката слика со Јелена.
Нивната слика е направена на 42. роденден на Карлеуша, кој бил организиран во вилата на Јелена и Душко, а интересно е што на таа прослава била и Софија Шашиќ.

Соња и донесе слика на подарок, додека Софија во раката носеше мала црвена кутија.

Но, Душко не бил присутен на прославата, туку Софија била фотографирана во нивната вила пред цветен аранжман во форма на иницијали – ЈК.
Неодамна Душко доби забрана од 48 часа да не и приоѓа на Јелена, а потоа Првото основно јавно обвинителство во Белград предложи забраната да биде продолжена за 30 дена. Како што дознаваме, судот го прифатил предлогот за истекување на забраната за пристап, а сега се чека извештајот на Центарот за социјална работа и изјавата на оште-тената.
Имено, таа потоа му пријавила на Душко дека фудбалерот наводно и уд рил шлаканица и ја плук нал во лице, а тој во изјавата негирал.

Да потсетиме, полицијата по пријавата на пејачката отишла во нејзиниот дом, а таа одбила да оди на преглед во здравствената установа и одбила да оди во полициска станица да даде изјава. Наведената мерка на Тошиќ му е изречена согласно Законот за спречување на семејно насилство. А потоа и Душко се огласи:
„Почитувани следбеници, пријатели и членови на медиумите. Обично не сакам да се обраќам на овој начин бидејќи верувам дека моето име, лик и дело треба да бидат поврзани исклучиво со спортски приказни и добри хуманитарни дела. Го следев она што повеќето медиуми го објавуваат во последно време и затоа сум принуден вака да се осврнам на тоа.
Како што знаете и гледате, секаде сум претставен како наc ил ник и во секоја титула сум негативна страна. Јас сум првиот од оние кои не поддржуваат насил ство и никогаш не сум ги практикувал. Затоа сакав да знаете дека воопшто не се пронаѓам во тие наслови каде што сум наведен како таков сопруг!
Луѓето кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен каде и да е, и што и да прави. Затоа сакам да знаете дека и овој пат ќе останам доследен на себе, ќе ги игнорирам измислиците и ќе чекам ветерот да помине против мене“, најави Душко по ска ндалот.
Претходна статијаТАЊА САВИЌ ГИ СПАКУВА КУФЕРИТЕ: рече дека оди далеку, но само за едно нешто ќе и биде тешко
Следна статијаСПЕНЏАРСКА ПОДНОВЕНА: ја извади протезата и скока од среќа, рече дека не плачела кога и ја ваделе