Синот на Марина откри кога ќе проговори кој сè и должел на неговата мајка: Нека му ја мислат, ќе ги кажам сите

0

Иако се уште тажи поради загубата на мајка му, познатиот текстописец Марина Туцаковиќ, нејзиниот син цврсто одлучи да се справи со многу пејачи од естрадата со кои соработувала, откако ќе поминат 40 дена жал ост.
Според изворите, тој планира да ги открие имињата на оние пејачи кои останале должни на неговата мајка, но и да каже како успеал да собере долгови од големите sвезди и кои им свртеле грб.
Како што неофицијално дознава Курир, Лаша пред неколку дена им се доверил на своите блиски пријатели дека на многумина од сцената нема да им биде добро кога тој ќе прозбори за сите естрадни тајни за кои молчеше со години.

Иако неговата мајка никогаш не зборуваше јавно за имињата на пејачите со кои имаше некои недоразбирања или долгови, освен што го спомена Аца Лукас, Лања одлучи да открие се.
Наводно, меѓу првите била нападната Цеца Ражнатовиќ, со која тој долго време бил нетолерантен, што, како што објавија многу локални медиуми, кулминирало на денот на испраќањето на Марина, кога побарал таа да се оддалечи од вечниот дом на мајка му со некои колеги.
Лаќа никогаш не се двоумеше да го каже својот став за Ражнатовиќ, па затоа на почетокот на годината јавно ја повика на својот Твитер профил. Во таа прилика, тој рече дека повеќе не може да молчи, и дека се скарал со пејачката поради парите, бидејќи, како што вели, ѝ било скапо да ги плати песните што ги напишал за нејзината ќерка Анастасија.
– Ајде да се разбереме. Затоа што не можам повеќе да кријам информации. Една ноќ Наногица ми испрати порака: “Тоа е скапо како Марина!” Пред тоа, цената три пати ја менував.

Сето тоа ќе беше прифатливо доколку не бев потценет и навреден на ниво: „Ти си скап како мајка ти“ среде нејзиниот мермеротво луксузната куќа во која живее. Ова нема врска со правдата. Тоа нема врска со случајот. Тоа има врска со фактот дека мајка ми беше скапа – напиша Лаќа на Твитер тогаш.
Во разговор со блиски луѓе, тој рече дека зборовите на Цеца го погодија многу, бидејќи се покажа дека Марина е премногу скапа, а сите пејачки, вклучувајќи ја и самата, заработија многу повеќе пари од нејзините песни. Тој, исто така, рече дека ќе и открие на јавноста како успеал да го наплати долгот за албумот на Анастасија од Ражнатовиќ, со помош на соработник.
Тој им кажа дека пејачката најтешко и дала пари на крајот и дека ја чекал некое време. Она за што Лаќа ја обвини Цеца е приказната што се појави во медиумите, дека Ражнатовиќ и платила на Марина за лекување од сериозна болест, што тој го негира, но признава дека се јавила во болници и дала морална поддршка.
Освен Цеца, „црн ата листа“ на Лаќа го вклучува и Аца Лукас, кога неговите родители Марина и Александар Радуловиќ Фута го тужеа за парите за кои тврдеа дека им ги должи за една турнеја. Судот тогаш одлучи во нивна корист, но како што еднаш изјави Марина, Лукас никогаш не плати за тоа.
– Кога правеа турнеја во догледно време, Фута мораше да позајми пари за да ги исплати однапред, а договорот беше дека кога се ќе заврши, ќе го даде договорениот дел од парите од концертот.

Сумата беше многу голема, тој никогаш не го стори тоа, го слушам како вели дека го дал во рацете на, да, богатите – рече Марина еднаш.
Марина Туцаковиќ долго време беше лута на Дару Бубамара поради долгот од 10.000 евра. Наводно, Дара била незадоволна бидејќи нејзината песна не поминала добро, па затоа не сакала да плати. Кога слушнала дека е болна, Бубамара и се јавила на Марина, и понудила помош и го платила долгот што го имала.
Потоа ги закопаа воените се-кири и овој конфликт остана меѓу нив и дека Лаќа не ја обвини за тоа, покажува фактот дека тој е автор на текстот на нејзиниот последен сингл.

Претходна статијаЛила Филиповска со несекојдневен статус си ја отвори душата
Следна статијаФросина открива дали машко може да биде другар на женско