Дали Марина Туцаковиќ му ги прости 100 000 евра долг на Аца Лукас

Аца Лукас според судската одлука и должи на Марина и нејзиниот сопруг околу 100.000 евра, а забрането му е да изведува повеќе од 20 негови песни, меѓу кои и некои од најголемите негови хитови.

Марина Туцаковиќ и Аца Лукас веќе долго време водат спор поради неисплатените пари кои фолкерот ги должи, но, тоа не го наруши нивниот однос.

Иако константните гласини дека Марина и Лукас не разговараат, вистината е поинаква. Марина напиша нов дует на Јелена Карлеуша и Аца Лукас, кој веќе е вистински хит, а исто така и дуетот на Карлеуша со Азис.

„Друго ништо не се случуваше, доека не излезе Карлеуша со „Банкина“ и со Азис, па додека Амер Гиле не се излезе со новата песна, еве сега и Милица“, изјави Марина, која стои зад најновите песни на Милица Павловиќ „Опериран од љубов“.

Додека многумина мислат дека Лукас и Марина заработиле поради судскиот спор, а во прилог на тоа оди и тоа што Лукас му е забрането да ги изведува песните на концерт, Марина објасни дека и двете и покрај нерасчистените деловни сметки, се пријатели како и претходно.

„Се е точно, но ние сме во феноменални односи“, изјави Марина за „Ало“.

„Ништо не сум му простила. Всупност, тој мене и не ми е должен. Тоа е спорот кој со него го води мојот живот, и кој во суштина нема врска со плаќањето песни, туку со некоја турнеја. Аца многу ме сака и јас него го сакам. Тој некаде е моја идеја, а јас низ него се изразувам“, заклучи Марина Туцаковиќ.

Од друга страна, Аца неодамна имаше изненадувачки коментар за Марина и Футу.

Тужен сум, а не ни знаев. Трипати ми било судено, а јас ниеднаш не знаев кога и не се појавив на судењето. Целата работа ја сфатив премногу несериозно, затоа што верував дека долгогодишен пријател и соработник не може да те тужи додека се’ уште соработува со тебе.

Не можам да прифатам дека сака да ме доведе до питачки стап сакајќи да ми го земе и она што го немам. Во меѓувреме, на моите албуми и песни заработи околу милион, милион и пол, кеш, лично видов (мислам, интересен податок и за даночните слуби, нели?!).

ОД МЕНЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ЗЕМЕ НИШТО, НИ ПО ЦЕНА НА ЖИВОТ! А вие најдете некој на кој Александар Вукасновиќ му останал должен. А ловци во матно и луѓе на кои парите им се најважни од се’ отсекогаш имало и ќе има. За жал!

Имаку, песната ‘Веган’, која ја објавив пред еден месец, ја напиша Марина Туцаковиќ. Текстот го платив 2.500 евра! Чудна некоја соработка! П.С. Жал ми е да кажам што било, а Господ ми е сведок дека на Марина и’ посакувам само едно: да оздрави и да живее што е можно подолго. Се’ друго не е важно“, заклучи Аца Лукас.

Претходна статијаНиедна друга не може да им конкурира: Овие дами во Зодијакот се најпредизвикувачки за мажите
Следна статијаСе слушаат сирени – ова е состојбата откако се преврте автобус на излез од Скопје