Викторија Лоба откри: Во Новата 2019 година имам една многу голема желба

0

Пред Нова година ќе оствари една многу голема желба – промоција на првиот студиски албум „Нов свет“, и тоа во две изданија – македонска и англиска верзија, чии музички продуценти се Марга Сол и Роберт Билбилов.

Во новата 2019 си посака уште една многу, многу, голема желба која е само нејзина, интимна.

Викторија Лоба (30), поп-пејачка со ангелска убавина, сѐ повеќе ја освојува македонската поп-сцена, ама со својата професионалност и изглед е интересна и за комерцијалните брендови.

– Јас сум артист и тоа вклучува повеќе таленти и секако, многу одговорна работа што јас со широко срце ја прифаќам зашто ме прави да се чувствувам слободна, среќна и исполнета – вели Лоба за своите ангажмани.

Станала пејачка спонтано, по детската „Евровизија 2003“.

– Откако знам за себе, музиката секогаш имала посебно место во мојот живот, таа е мојот канал преку кој добивам чиста и искрена енергија – вели Лоба.

Што ја тера напред, а што не би повторила?

– Насмевките на моите најблиски ме тераат да творам и да бидам сигурна во себе, а нешто што не би го повторила е да бидам жртва за луѓе што не ме ценат – вели пејачката.

Постојат повеќе настапи и патувања кои ѝ враќаат интересни спомени.

– Не би можела да издвојам сега, но дефинитивно ми претстојат уште многу убави моменти и патувања што си ги имам замислено за следната година – раскажува Викторија.

Семејството дефинитивно ѝ е најголема поддршка.

– Тука спаѓаат и моите блиски соработници, луѓе со кои имаме исти цели и кои ми помагаат во реализација на мојот сон – вели Лоба.

Целото интервју може да го прочитате на „Независен.мк“

Претходна статијаАлександар Белов откри што ќе прави на 33 години – ако кажам повеќе, нема да биде изненадување
Следна статијаКалиопи: Попрво би отпеала десет концерти во една ноќ отколку повторно да се омажам