Снаата на Лепа Брена откри каде планира да се породи

0

По бројните шпекулации за тоа дали Александра Пријовиќ во март догодина ќе се породи во Белград, во САД, или во некој друг европски град, популарната двојка конечно го прекина молкот и одлучи да проговори:

„Филип и јас решивме да се породам во Белград. Така е најдобро. На малиот Александар нема да му значи ништо во животот дали неговото место на раѓање е некој европски или град во Америка, а нашите клиники според стручноста се во рангот на светските. Покрај тоа, дома сме, и што и да на затреба, бргу ќе го решиме“ – вели Александра за српски “Информер”. Породувањето во Белград особено ќе им значи на нивните семејства.

„Знам колку Филип и моето семејство се радуваат на доаѓањето на бебето на свет. Ако се породам во Америка, веројатно неколку месеци не би можеле да се вратиме во Србија, а прашањето е дали сите тие ќе добијат визи за да нѐ посетат.

Уште покомплицирано е нашите баби и дедовци да патуваат долго време, па решивме да сториме сé да завршиме во Белград. Среќна сум за тоа.“ – рече пејачката кој додава дека таа нормално ќе го дои бебето, бидејќи мајчиното млеко е најздравото нешто.

Претходна статијаЦеца части, ќе го носи цело семејство на патување: До 7. Јануари постиме, а потоа ќе организираме трпеза
Следна статија(ВИДЕО) Соња – модната креаторка од Прилеп направи „парче“ на „Никогаш не е доцна“