(ВИДЕО) Соња – модната креаторка од Прилеп направи „парче“ на „Никогаш не е доцна“

0

Во регионалните музички шоуа „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“ имаме прилика често да видиме македонските кандидати. Па така случај беше и во последната емитиувана епизода, во неделата.

Некои од нив првпат се појавуваат на музичката сцена во „Гранд“, а некои си го исполнија сонот.Имено, во последната емисија на „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 57 годишната Соња Муличкоска од Прилеп. Соња има завршено Училиште за моден креатор, а со појавувњето на музичката сцена е и исполнување на сонот.Имено, Соња настапи со песната „Да будемо ночас заједно “ од Весна Змијанац.

Жирито имаше пофални зборови и за стајлингот и за пеењето на претставничката од Македонија. Прилепчанката едноставно ги воодушеви, како жирито, така и присутните во студиот.Целиот настап погледнете го видеото подолу.

Претходна статијаСнаата на Лепа Брена откри каде планира да се породи
Следна статијаПроговори докторот на Дарко Лазиќ: Има многу повреди, ќе биде успех ако застане на патерици