Некои немаат ни основно школо, но заработуваат милиони: Еве за што учеле пејачките пред да станат познати

0

Сега се пејачи со богати и долги кариери, богатство и голема слава, но пред да станат тоа, имале сосема друг план за животот.

Весна Змијанац која палеше и жареше во Југославија, а нејзините хитови и понатаму се слушаат, нема завршено ни средно училиште, но има дактилографски курс.

Александра Пријовиќ која е мега популарна, а стана и снаа на Лепа брена, има само три години средно школо, кое не го довршила, додека Едита Арадиновиќ која беше во групата Министерки, има само основно школо.

Северина и Дара БубаМара исто така имаат само Основно училиште.

Светлана Цеца Ражнатовиќ има средно школо, Буба Мирановиќ е бабица, Џеј учел за автолакер, додека Индира радиќ за медицинска сестра.

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ завршиле средно трговско, додека Сека Алексиќ за фризерка.

Јелена Розга има средно балетско школо.

Од друга страна има и факултетски образовани и тоа Неда Украден има две дипломи, Здравко Чолиќ е дипломиран економист.

Сузана Манчиќ има диплома од правен факултет.

Претходна статијаЕмина Јаховиќ: Веќе никогаш нема да се мажам
Следна статијаГордана од Велес: Се лекував во ГАК Скопје и верувајте се чуствував како во приватна болница