Дарко Лазиќ по три месеци, конечно ја виде ќеркичката Лорена – пред тоа бил многу зафатен

Српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој на 23 октомври преживеа тешка сообраќајна несреќа од која сè уште се опоравува, е пресреќен што повторно ќе стане татко.

Тој и неговата вереница Марина со празнична фотографија го открија и полот на идниот член на семесјтвото.

Дарко Лазиќ во бањата во Младеновац каде закрепнува од сообраќајната несреќа, секојдневно го посетуваат колегите и пријателите, а сега тоа го направија Надица Адемов и Марко Гаќиќ со кој запеа додека му свиреа на хармоника.

Еден ден откако неговата свршеница марина му кажа дека ќе стане татко на машко, пејачот е во одлично расположение и запеа од болничкиот кревет, а моментот го сними со мобилниот кој му беше вратен по два месеци.

-Мојот дебел сега е манекен! Душо моја мила, срцето ми е преполно што те видов насмеан и луд, каков што секогаш беше! Само напред, верувам во тебе, напиша Надаица во описот на фотографијата која ја објави.

-Повторно заедно, се подготвуваме да играме оро и јуху, јуху, напиша Марко.

Ана Севиќ собрала храброст да и открие на малечката Лорена дека Дарко во болница, и дека тој морал да ги лечи повредите на ногата, по што таа сакала да го види и се виделе на видео.

– „Вистина е дека Дарко последен пат ја видел својата ќерка еден месец пред несреќата. Иако често доаѓа во Белград, не му паднало на ум да и се јави на Ана и посака да го види детето“, вели извор.

Ана одлучила да ја донесе Лорена во Младеновац кај Дарко, тој очигледно немал време за нив.

„Таа го повика и праша дали ќе биде добро да ја донесе Лорена во понеделник, бидејќи тогаш успеала да го усклади слободното време со сите свои обврски, Дарко рекол дека тој ден не беше најдоба за доаѓањето на детето кај него, затоа што тогаш во неговиот стан била неговата нова девојка Марина“ – открива изворот.

Извор: ВИстина