(ВИДЕО) Де Ниро изненадно се појави во ресторан, на персоналот не му се веруваше

Легендарниот актер Роберт де Ниро за малку ќе онесвестеше келнер во ресторан во англиско гратче. Никој не очекуваше дека Роберт де Ниро ќе се појави во ресторан во малото англиско гратче Халифакс. Холивудската ѕвезда влезе тивко во италијанскиот ресторан на вечера и им приреди изненадување на вработените и на другите гости.

Сопственичката на ресторанот Оливија Ричи знаела дека актерот ќе дојде на италијанска храна , но успеала да ја зачува тајната.

We are absolutely honoured and over the moon to announce that tonight we held a private dinner for the one and only Robert De Niro. What a lovely guy, and of course he loved the food at Ricci’s Place! What a night….#robertdeniro #celebrityspotting #riccisplace #riccis #halifax #halifaxrestaurants #halifaxuk #halifaxeats #photooftheday #foodporn #instafood #food #foodie #foodpic #breakfast #eggs #lunch #dinner #tasty #yummy #delish #goodeats #foodgasm

Публикувахте от Ricci's Place в Понеделник, 26 ноември 2018 г.

“Вработените беа вон себе од изненадување. беше многу скромен , рече дека многу му се допаднала храната и кафето.” – изјави Оливија.