Цеца откри емотивна приказна за Вељко- му pеков, плачи си сине

0

Фолк ѕвездатра Светлана Цеца Ражнатовиќ не дозволува никој да и каже како треба да се однесува поради годините. Таа своевремено во емисијата „Магазин ин“ без вл акна на јазикот изјави дека не е за фрлање бидејќи има повеќе од 40 години.

– Сега за жена кога ќе наполни 33 години, велат дека е старица… А ние што сме 40 плус? Што сме ние? Бидејќи се баби од 33, особено ако не се омажиле…

Неверојатно – рекла фолк ѕвездата, а потоа објаснила дека жените на нејзина возраст не се за фрлање.

– Тоа се жени кои граделе кариери, тоа се жени кои се во цут. Еј, четириесет, тогаш жената созрева и психички и емотивно, зборувам од искуство.

Кој е тој што одредува како се чувствувам сега?!Никој нема право да ми каже дали сум стара или млаад, тоа е примитивизам – заклучи Цеца која има 49 години, а во јуни ќе има 50 и која стана баба на Жељко, а наскоро ќе добие уште едно внуче.

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ на снимањето на „Ѕвезда Гранда“ проговори на повеќе теми кои ја интригираат јавноста: нејзиниот внук, новите песни, но и за парите и за тао како ги троши.

– Јас сум врзана за мојот внук, тој расте, момче! Тој е круната на мојот живот. Сака музика, сака детски песни, модерни…

– Имам три нови песни. Ги изработи Дамир Хандановиќ. Планот ми е кога ќе завршиме со снимањето и кога ќе ја имаме првата малку подолга пауза, да се посветам на нови песни. Од соработниците ќе ги изберам и оние кои ќе имаат добри песни, едноставно – истакна таа.

– ЦД-а се печатеа порано, не денес. Сега се се пласира преку дигитални платформи, па и јас ќе го направам истото, во согласност со модерното време.

Следам сè – додаде таа за „Телеграф“, па се осврна на прекумерното трошење пари на познатите:

– Јас внимававам како и каде тррошам, не се расфрлам. Секој има право да избере што ќе прави со својот живот, со своите пари, со се останато. Не сум тука да судам. Јас штедам, не се расфрла со пари никогаш.

Светлана Цеца Ражнатовиќ дојде во совршена комбинација во една прилика на снимањето на Ѕвезда Гранда, а пред насобраните медиуми проговори за различни теми, меѓу кои први беа домашните работи.

– Морав да знам се за мајка ми, за одржување и готвење и се, но кога се омажив за Жељко, ми се раздени, не морав ништо да правам – низ насмевка призна Цеца.

На прашањето дали Анастасија се пожалила на некоја домашна работа, која не и оди најдобро, Цеца рече:

Да ви кажам нешто, јас не сум ПР на Анастасија Ражнатовиќ, јавете и се, таа е многу љубезна кон медиумите, затоа поставувајте и ги сите можни прашања.

Цеца за „Свет“ откри и дека и било тешко да го одгледа синот Вељко, бидејќи на децата им била и татко и мајка.

– Полесно ми беше да одгледам девојче. Јас бев нејзин модел. Но, кога станува збор за момче, тоа е поинаку. Тој израснал со жени.

Му реков: „Љубов моја, нема срам од тоа да плачеш“. За тоа служат солзите. Подобро е да плачеш и да го извлечеш целиот тој гн ев, отколку да бидеш тажен.“

И мажите и жените треба да покажат емоции. И што му недостасува сега? Стана нормален млад човек, здрав е и емотивно зрел – изјави пејачката.

Претходна статијаБеквалац реновираше дома- cобата на ќеpките изгледа како бајкa (Ф0Т0)
Следна статијаЈордан Митев покажа каков бренд е неговото име во дијаспората (ФОТО)