Tаткото на Немања ја запознал Цеца, но cваќата не била таму, ова се сите детали од интимната вечера

0

Цела Србија синоќа беше шокирана по веста дека братот на Немања, Драгиша изгубил свест и паднал на теренот.

Натпреварот помеѓу Кордоба и Расинг Ферол беше прекинат во 11. минута поради вознемирувачка сцена, навивачите останаа загрижени со причина, но според последните информации Драгиша моментално се чувствува добро, и сѐ ќе биде во ред со него.

Во оваа прилика се огласи и српскиот репрезентативец Немања, братот на Драгиша, кој на познатиот спортски новинар Небојша Петровиќ му порача дека со Драгиша сѐ е во најдобар ред.

Да потсетиме, откако Драгиша синоќа изгубил свест, медицинската служба итно реагирала, а по укажаната прва помош бил пренесен во локална болница.

Јавноста ја интересира како Ражнатовиќ се разбира со таткото на Немања. Она што е забележливо е дека родителите на Немања Гудеља имаат сосема спротивно мислење за наследничката на Цеца.

Таткото на Немања, поранешниот фудбалер, Небојша Гудељ не сака претерана јавно експонираност и не сака да учествува во семејните интриги.

Имено, тој ја следи Анастасија на Инстаграм, како и таа го следи него, со што јасно ѝ покажа што мисли и каков однос има со избраничката на неговиот син.

Очигледно е дека родителите на Немања Гудеља тајно војуваат за врската меѓу нивниот син и Анастасија, додека Небојша ја поддржува нивната љубов, Оливера на секој начин се обидува да го раздели нивниот сакан од Ражнатовиќ.

Она што е веројатно е дека немирот во семејството Гудељ стана секојдневие откако фудбалерот влезе во романса со младата пејачка.

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ неодамна ја коментираше кариерата на својата ќерка Анастасија, која моментално е една од најпопуларните пејачки на помладите генерации.

– Анастасија одлично пее народна музика, но е ориентирана кон поп. На Анастасија не ѝ е лесно.

Има успешна мајка и нормално дека ќе ја споредува. Ѝ кажав дека ти си Анастасија Ражнатовиќ, не Цеца и треба да си го изградиш својот пат.

Не е гладна за кариера, ужива во тоа што го работи и го тера бавно. Има голема трема и ми создаде толкава тензија пред нејзиниот прв настап во Париз што цело време мислев на неа и покрај тоа што имав настап на Копаоник, изјавила Цеца.

Анастасија е многу среќна со Немања, а уште посреќна била кога на гости дошле нејзината мајка Цеца и внукот Жељко, а сите биле домаќини од страната на нејзиното момче Немања, во неговата вила во Севиља.

Бидејќи Цеца веќе ја запознала идната свекрва на Анастасија, Оливера, со која пејачката веќе не е во добри односи, сега го запознала и таткото на Немања, Небојша.

На ланскиот роденденот на Анастасија во Белград тој не бил меѓу гостите од деловни причини, додека сестрата на Немања, Вања и Оливера престојуваа во вилата на Цеца во Дедиње.

Сепак, фудбалерот помина само еден ден со својата идна баба, а потоа мораше да се врати во Србија поради подготовките за квалификациите за Европското фудбалско првенство.

Ражнатовиќ и нејзиниот внук останале седум дена во Шпанија и после долго време заедно уживаа, а Немања ги чекал на аеродромот, изјави извор близок до Цеца.

Во чест на нивното доаѓање, момчето на Анастасија организирал вечера, на која присуствувал и неговиот татко, исто така познат фудбалер. На опуштена вечера полна со смеа, додава изворот, останале околу три часа.

Младата Ражнатовиќ се погрижила нејзината мајка и внук да уживаат, па им организирала турнеја низ Валенсија. Цеца не пропушти да пазарува таму, додека Гудељ набрзо замина за Србија.

– На Немања му беше жал што мораше да оди, но во исто време беше среќен што се видоа дури и на кратко. Утрото го испратила Анастасија, а потоа организирала обиколка на градот со Цеца и Жељко.

Го посетија шпанскиот плоштад во Севиља, паркот Марија Луиза, кралската палата Алказар, градската катедрала, а потоа Таса ги однесе во бар за да пробаат шпански специјалитети – открил за Инфомер извор близок до семејството на пејачката.

Бидејќи пејачката сака да купува подароци за себе и за своето семејство, таа повеќе пазаруваше во Валенсија. Цеца купувала брендирани парчиња облека, но и чевли, но не ѝ недостасувале ниту шминката и парфемите.

– Освен разгледување, Цеца сака и шопинг. Бидејќи дојде пролетта, таа планира да ја поднови гардеробата, но и да купи подароци за семејството – заклучил изворот.

Претходна статијаНашиот познат новинар објави емотивна слика cо мајка си, оваа слика кажува многу (ФОТО)
Следна статијаOвој дедо заработува по 10.000 евра, одгледувајќи ореви: Cо малку труд до многу пари (ВИДЕО)