Саша Ковачевиќ проговори за бракот со Зорана Таcовац, која е бивша на Богдан Срејовиќ: Јас сум оженет човек!

0

Саша Ковачевиќ е во среќна врска со убавата Зорана Тасовац, но таа не сака да се експонира во јавност. Саша истакнува дека тоа е избор на Зорана, а токму проради тоа првите седум-осум месеци нивната врска не беше откриена јавно.

-Таа е една скромна и нормална девојка, која не ги сака денешните модерни трендови, нејзе тоа не ја интересира. Мене тоа на некој начин и ми годеше, што не ја интересира јавниот свет.

Не пати од тоа да биде во медиумите, да биде видена. Таа се криеше првите седум, осум месеци. Луѓето не знаеја дека сме заедно. Се појавивме првпат на отворањето на мојот ресторан, вели пејачот за емисијата „Ексклузивно“.

Поп-пејачот од почетокот на кариерата важеше за заводник, а сега ја откри пикантеријата од своjата спална соба. За време на гостувањето во емисијата „Амиџи шоу“, Саша призна дека не можел да одолее на некои од девојките кои се појавиле во неговите спотови.

„Да, да.“ Отсекогаш изгледавме да бидеме убави. Бев млад и зелен“, рече кантавторот, кој во таа прилика раскажа како една од тие девојки, наместо во неговата, завршила во собата на неговите родители:

Во една прилика јас и таа девојка бевме во мојата соба, таа отиде во тоалет на кратко… Бидејќи беше првпат во мојот стан, ја пропушти собата и легна со татко ми и со мајка ми. Кога мојата мајка се разбуди…“

Инаку, Саша имаше и неколку долги врски, а со години е со Зорана, поранешната сопруга на поранешното момче на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ.

Пред сегашната врска со Зорана Тасовац, четири години се забавуваше со стјуардесата Јована Јоциќ.

Колку беше сериозна нивната врска , говори фактот дека Саша беше подготвен да ја ожени Јована, но на почетокот на минатата година врската „пукна“ и обајцата решија дека е најдобро да одат секој по свој пат.

„Останав со Јована во феноменални односи. Се слушаме, но често не се гледаме … Таа работи и поминува многу време надвор од Србија.Нема причина да бидеме во лоши односи. Ние толку многу време минавме заедно и проживеавме сèшто…

Тоа е така кога луѓето ќе се раздвојат на нормален начин, а од моја страна сè беше нормално.

Нашето раскинување не беше бурно, се разделивме без грди зборови и навреди“ – изјави Ковачевиќ за српските портали откако се раздвоија со Јована.

Саша многупати има потенцирано дека неговата избраничка Зорана не е како другите девојки. Како што рекол, го освоила со убавината, однесувањето и пристојноста, но и со необичниот став што не сакала да се експонира во медиумите, па затоа на почетокот ја криеле својата врска.

„Таа е навистина прекрасна личност, има многу фактори кои ми се допаѓаат кај неа. Мислам дека е првенствено една од најдобрите луѓе што сум ги запознал. Ја красат многу убави нешта.

Морам да признаам дека Зорана е мојот најголем поддржувач, но и мојот најсуров критичар. Речиси секогаш кога настапувам во Србија, таа доаѓа со мене.

Многу добро се сложуваме и нашиот заеднички живот функционира одлично, но кога се работи за нашите кариери, имаме различни мислења“, изјави еднаш Ковачевиќ.

Со оглед на тоа што во нивната љубов сѐ е во совршен ред, многумина само ја чекаат веста дека Зорана е бремена или дека ја подигнале врската на повисоко ниво и отишле погоре. Сега пејачот Саша изненади со одговор на таа тема.

„Јас не сум ерген, јас сум оженет човек! Хартиите не ми се важни, не се забавувам, тоа е веројатно очигледно. Живеам со мојата поубава половина шест години и не класифицирајте го како запознавање“, откри Саша, а ќерката на Зорана ја прифатил Искра од бракот со Богдан Срејовиќ – кој инаку беше во врска со Цеца Ражнатовиќ – како негово дете.

„Се однесувам како вистински татко кон неа, во секоја смисла. Не ја носам баш на шопинг, мама е одговорна за тоа, но ништо не ми е тешко.

Одамна сум подготвен да станам татко и ќе бидам најсреќен кога ќе се случи тоа. Верувам дека кога ќе се дојде вистинскиот момент, тоа ќе се случи сигурно“, изјави еднаш Саша.

Претходна статијаТој е нашиот најромантичен диџеј- ваква љубовна порака ретко кој маж јавно пишува
Следна статијаСѐ уште се будам наутро и не сфаќам што се cлучило: Николина не може да се помири со упокојувањето на сопругот – „Cакавме нов живот“