Наташа Беквалац изненади со овој изглед, покажа како изгледа позади камерите кога нема шминка на себе (ФОТО)

0

Пред 14 години, Наташа Беквалац се разведе од Данило Икодиновиќ, а потоа пред 7 години ја раскина врската со Љубо Јовановиќ, а се разведе од Лука Лазукиќ во 2018 година поради семејно насилство. Како живее Наташа Беквалац сега?

„Денес сум слободна како птица. Кога станува збор за развод, толку е стресна ситуација. Во таква стресна ситуација, не знам која личност може да ги следи медиумите.

Знаев дека имате информации, знаев каде, во принцип, кога ќе се случи такво нешто, барам да извлечам нешто добро.

Јас сум личност која многу им верува на луѓето и зборува за себе, тоа се смени сега.

Тоа беше пред 14 години, јас бев поинаква и зборував многу повеќе. Нормално е дека кога некому ќе му кажете во доверба, на некоја личност. Тоа се појавува во јавноста брзо, иако зборувате во доверба.

Кога станува збор за овие други работи, имавме пресметка за десетина насловни страници. Јас сум штелувана да не се сеќавам навистина.

Заборавам брзо. Сосема сум одладена “, рече Наташа.

Наташа, која е „сингл“ речиси пет години, призна дека би сакала да се заљуби, како и до себе да има маж кој е остварен и сигурен во себе.

Би сакала до мене остварен и интелигентен маж, ослободен од суетата и сите работи кои нѐ влечат на дното“, изјавила Наташа за „Блиц“, која открила и дека претходната година лично ѝ била исклучително тешка.

„Деловно, 2022 година беше одлична за мене, но приватно беше една од најтешките години. Влегувам во 2023 година со надеж дека никогаш повеќе нема да се повтори.

Паднав секаде каде што можев да паднам. Кога станува збор за извештаите во медиумите, сѐ е вистина. За моите вистини не ти требаат лаги“, изјавила пејачката во свој стил.

Во новата 2023 година влезе со најубавата и емотивна честитка која ја доби од нејзината постара ќерка Хана.

-Хана напиша прекрасна новогодишна честитка. Со оглед на тоа што моментално е во пубертет, веројатно ѝ беше тешко да ги искаже емоциите, па ги напиша.

Помладата ќерка Катја е во фаза на учење да пишува, па јас не добивам ништо од нејзината честитка“, откри барбиката.

Наташа не се навраќа на минатото и признава дека брзо ги заборава лошите работи.

-Го оставам минатото зад себе. Меморијата ми е кратка, па немам што ни да избришам.

Претпоставувам дека сум навикната на тоа поради екстремниот ст рес во кој живеам во последните 15 години и така се заштитувам.

Понекогаш ми е смешно колку заборавам некои работи. Луѓето понекогаш велат: „Леле, многу си прекрасна, си простила“, а мене ми е смешно затоа што само заборавам што се случило“, заклучи пејачката за споменатите медиуми.

Да потсетиме, Наташа неодамна го прослави шеснаесеттиот роденден на својата ќерка, а во оваа прилика се огласи на мрежите.

– Денеска пак за твојот роденден пеам. Јас пеам за сите наши најважни датуми, а ти сè разбираш како голема на шеснаесет години. Всушност, од мали нозе си како големо девојче. Ти си мојата најголема прва вистинска љубов, душо.

Ти благодарам што си најдобрата ќерка на светот, ти благодарам што сум ти мајка, ти благодарам за сѐ што доаѓа и си оди. Те сака мама најмногу на свет, среќен роденден љубов моја – напиша Наташа.

Наташа каде и да се појави секогаш е дотерана, а сега покажа како изгледа кога ќе се исклучат камерите.

Имено, таа на својот Инстарам профил објави видео и покажа што прави во понеделник наутро.

Одела во теретана каде напорно вежбала, немала ни трошка шминка на лицето, а во таа прилика го покажала своето „вистинско лице“.

Во видеото не изгледаше дека таа е пресреќна што го поминува вака утрото, но нема сомнеж дека тренингот ќе ѝ помогне да ја одржи и онака совршената линија. Многумина останаа вчудоневидени од тоа дека пејачката изгледа речиси исто кога има и шминка, не е многу сменета и е природно убава.

Претходна статијаЗгодна мама: Сара Мејс објави слика како изгледа во новите фармерки: Мидер напред, пуш ап позади (ФОТО)
Следна статијаТатјана Cтојановска објави ептен уникатни слики, ја паметите ли во ова издание? (ФОТО)