По објавата на Карлеуша веднаш стигна одговор од Ѓорге Давид – Ова никој не го очекуваше!

0

Јелена Карлеуша го објави своето „прор оштво“ за Звезде Гранда, во кое се потсмеваше со некои од членовите на жирито со кои своевремено соработуваше на споменатиот музички натпревар.

Јелена Карлеуша на својот инстаграм-профил се наврати на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во кој со години учествуваше како член на жирито и во свој стил ја предвиде иднината на популарниот формат и неговите актери.

Пејачката Јелена Карлеуша со ова „про роштво“ предизвика лавина коментари, а за Марија Шерифовиќ и Ана Бекута имаше само убави зборови, се огласи и ги искара сите останати, поранешни колеги.

Највпечатлив дел, секако, е делот што се однесува на Марија Шерифовиќ, која според нејзината колешка ќе роди бебе.

Марија ќе роди бебе и ќе ја продолжи својата музичка кариера – напиша Јелена во својата приказна.

Поп-ѕвездата во ноември го прослави својот 38 роденден и се’ почесто, дури и јавно, зборува за својата најголема желба да има дете.

Генерално, се’ што има врска со дете е сериозна работа и со тоа нема шеги. Тоа ќе ми се случи на многу испланиран начин, кога ќе бидам подготвена да му ја подадам суштината на мојот живот на Шерифовиќ јуниор. Знам како ќе се вика, но не можам да кажам – откри неодамна пејачката гостувајќи во една телевизиска емисија.

Така му посакува Саша Поповиќ да го види на суд, бидејќи, според нејзините предвидувања, поради падот на рејтингот ќе биде тужен од компанијата што го купи Гранд и дека ќе се пресели во Опатија, дека ќе исплови на неговиот нов брод, и тоа ќе биде последниот пат што ќе го види некој.

Пејачката го спомена и Ѓорѓе Давид, кој не и останал должен, исто како Саша Поповиќ, и Александар Милиќ Мили. Рокерот, откако му биле пренесени зборовите на Карлеуша кои се однесуваат на него, испратил порака до Курир која гласела: „Блажени се нишчите, нивно е небесното царство!“.

Јелена за рокерот напиша дека ќе заврши трагично – „Ѓорѓе Давид ќе биде жртва на група граѓани кои револтирани од неговото постоење ќе го чекаат пред влезот. На судењето ќе бидат ослободени, а потоа наградени “, изјави таа во своето предвидување.

Ѓорѓе Давид го користел зборот нишчи, кој е библиски, а често го користеле познати писатели како Петар Петровиќ Његош, Бора Станковиќ и други. Најкраткото значење би било дека нишите се Божји луѓе кои имаат ментален или физички недостаток.

Постојат бројни толкувања на зборот ниши во поширока форма, но секое од нив означува личност со стеснет ментален сет, па во еден документ се наведува дека „тоа значи дека човекот треба да биде свесен за своите ментални граници и ограничувања. и да не мислиш дека е најпаметен и дека се знае. Тоа е благослов за интелектуално скромните“.

Во вториот опис се наведува следново – „Тоа блаженство може да се разбере на следниов начин – оние кои по својата природа се неуки, необразовани, ментално ограничени – во некои случаи можат да имаат блаженство, бидејќи поради своите ограничувања ретко ги носат христијанските вистини во прашање“.

Карлеуша возврати и на видеото што го објави членката на жирито на натпреварот Гранд Ѕвезда, Вики Миљковиќ, што беше протолкувано како повик до Јелена – „Срамота е веќе никој да не гледа, па не ни знаат кој победил.

Те сакам Вики, засекогаш моја омилена тема за потсмев!“, напишала Јелена која имала најмногу несогласувања со Вики за време на споменатото натпреварување.

Претходна статијаЕлеонора Миљковиќ сподели колку љубовта може да БОЛИ (ФОТО)
Следна статијаПриказната за Ѓорѓи и Шенка кој ретко кој ја знае – еве зошто бил многу горд на неа