Елеонора Миљковиќ сподели колку љубовта може да БОЛИ (ФОТО)

0

Скопјанката Елеонора Миљковиќ или само Нора, важи за најатрактивните ријалити ѕвези кои досега се појавија, а дефинитивно е најатрактивната учесничка во Задруга.

Заводлив поглед, бујни атрибути, скриена доза на ароганција и фатална привлечност на која тешко кој може да и одолее… Секако, доколку Нора ви дозволи да и пријде поблизу отколку што таа посакува.

За да изгледа беспрекорно без маана, телесната фигурата ја ваја во теретана. А, кога Нора вежба цела теретана се поти заедно со неа… Таа од кренатата тежина, тие околу неа од раскошниот поглед на нејзината убавина.

Но она што е дар од Бога постојано треба да се негува, а Нора тоа добро го знае, па совршениот изглед не само што беспрекорно се труди да го одржува, туку и го надополнува и надградува.

леонора Миљковиќ откако последната недела од месец октомври 2022 год. се омажи за своето долгогодишно момче Чедо Кочовски, се помалку и поретко е присутна на социјалните мрежи.

И додека нејзиниот Инстаграм секојдневно го красеа нови фотографии, неретко доволно жешки за нејзините следбеници долго да ги лепат своите „влажни погледи“ за нејзините провокативни пози, сега на нејзниот профил споменатата социјална мрежа ниту една слика не е веќе така свежа.

Најчесто доминираат фотомоментите од нејзината свадба од која минаа три месеци, а само понекоја нова фотографија може да се види едвај на нејзините Инстаграм приказни и тоа е се’!

Дали раскошната убавица сега повеќе е вредна домаќинка па нема толку време за себе и самофотографирање или сега веќе

нема потреба од толкаво (само) рекламирање, ќе мора убавата Нора само да ви одговори?

Она што е евидентно дека покрај сопругот таа и понатаму се грижи за уште некого кој уште од претходно е член на семејството… Само малку поинаков, иако е неизоставен во ниту една ситуација.

Така нејзиниот мал, четвороножен куќен миленик, бушавиот пес од расата Бишон по име Болт, како што вели самата сопственичка, „можеби не е целиот нејзин живот, но тој го прави нејзиниот живот целосен“.

Затоа дури и на нејзината свадба, на тој свечен и радосен ден, домашниот миленик беше неизоставен, пишува порталот Вистина.

А колку љубовта може да боли, покажа Елеонора на една од своите фотографии, каде по забавата со својот миленик, го покажа црвенилото на своите раце.

Претходна статијаОва е синот на Пепи Бафтировски: Тој е доктор по професија! ФОТО
Следна статијаПо објавата на Карлеуша веднаш стигна одговор од Ѓорге Давид – Ова никој не го очекуваше!