Ќерката на Џеј си ја отвори душата на годишнината од неговиот помен: Само овoj пејач не го заборави тато!

0

Пејачот Џеј Рамадановски си замина во вечноста, но неговите песни, неговиот позитивен дух уште долго ќе живеат меѓу луѓето. А секако, и неговите легендарни изјави.

Во една прилика за „Курир“ зборуваше за неговата младост, финансиската состојба, скандалите и неговата здравствена состојба, затоа што неодамна беше повикан во медиумите да не пее, туку да „плаче“.

„Не можам да пеам и да танцувам како во 1987 година, пеев долго време и среќен сум, не дај Боже сите помлади да доживеат кариера како мојата. , рече Џеј.

По здравствени проблеми како резултат на пиење и пушење, пејачот признава уште тогаш дека „не ги слуша советите на лекарот“, ниту кога се во прашање пороците, ниту жените …

“Секогаш имав многу риби. Секако дека имаше и интимни врски, затоа не ме оперираат долу, туку горе. Користам и подготовки за тоа! Мора да се пошегуваме малку, животот треба да биде забавен “, рече тој.

Во декември навршија две години од см ртта на пејачот Џеј Рамадановски, па семејството и најблиските пријатели се собраа во Алејата на заслужните граѓани да го одбележат спомен-обележјето.

Легендата на народната музика особено се врзувал за помалата ќерка Марија, која најтешко се справува неговата загуба.

‒ Иако поминаа две години, јас го чувствувам истото, не е лесно, но морам да продолжам понатаму. Често го сонувам, но не ми кажува ништо посебно во сон…

Ми недостига секој ден, и за мене и за моето семејство, таа болка никогаш нема да помине – изјави Марија за неделникот Стар.

Ќерката на Џеј додала дека нема никаков контакт со неговите колеги.

‒ Не би сакал да коментирам кој го изневерил, а кој не. Татко ми беше џентлмен и никогаш никого не клеветел, па јас ќе го следам примерот.

Не сум во контакт со неговите колеги, но сигурен сум дека некои од нив се слушнале со Андријана, па таа ќе ни го пренесе поздравот.

Овде Аца Лукас имаше концерт на кој мал дел му посвети на татко ми и јас сум му многу благодарна за тоа. Би сакала тато да добие улица на Дорчол, мислам дека тоа го заслужи – заклучува Марија Рамадановски.

Претходна статијаКарлеуша: Шоуто Звездите на Гранд ќе се гаcи, а еве што ќе биде со жиpито -веднаш се огласи и Саша Поповиќ!
Следна статијаЌерките не се одвојуваат од актерот кој се бори со тешката дијагноза и изгледа се полошо и полошо на новите слики!