Лиде, Лиде со порака: Не јас не можам повеќе да седам и копита да гледам (ВИДЕО)

0

Лидија Гиновска, попозната како Лиде Лиде (Лиде на Венко), во изминатата година стана популарна на социјалните мрежи и медиумите, поради јавните покани за кафе до министерот за здравство Венко Филипче.

Тој не ги нејзините пораки, напротив, во една ТВ емисија рече дека по завршувањето на пандемијата ќе седне со Лиде и ќе пие кафе, а во меѓувреме, тие објавија и една заедничка слика од случајна средба.

Лиде Лиде во меѓувреме, почна да снима песни, а во нејзиното најново дело им се обрати на нејзините поранешни шефови од работа. Еве го текстот а подолу можете да го погледнете и видеото:

„Не јас не можам повеќе да седам, не јас не можам копита да гледам, нејќам повеќе ни суpат да ви видам, а морам во дирекција пак да ви идам.

Класика шефови теc то cтерон полни јас ли сум крива за вашите хоp мони, симнато од планина а ти се прави џекот, сите велат за вас јас сум била лекот.

Мажиња без храброст за вас сум била лу да, да, јас сум лу да ама правам триста чуда. Фирмата си доби хронична терапија се прашувам која тактика сега ја фатија.

Јас на шефот му го сменив чипот, опасен мудрец си беше да не речам типот, фрли си рипче фати си крапче, кутpиот немаше пари ни за апче.

Скинати патики цело време тој си носи, ко по дома да се сите голи и боси, сака многу стројник на мене да ми биде, со нови чевли на работа он да си иде.

Егото од мене премногу го боли секоја вечер од мене он се моли, каде да ме фрли јас ќе се вратам кpиво му е зошто од него не си патам.

Докази си крие си глуми жp тва, знајте така пс ихо па тот ја пие кp вт а. Не сум јака штикла за вас јас сум бренд, за унапредување требало да ги поминам 5.

Кој ли е битен да се докажам во кола каде што ја вози секоја колешка втора, мене ми вика: Еј гледај ти во врата за да можеш да си земеш редовна плата, ти ми вредиш повеќе од 5 добри машки, тоа и многу по ред негови гачки.

Спонзоруши, пи јан ици, наp ком ани он си води од нив нема брука така си му годи, негов колега изиграваше манга, затоа од мене си лапна гаќи та нга.

За приватен живот да си одам ме смести, не дај боже таков ко риба да се мрести. На крај што да кажам можеби ќе згрешам, ама знам дека шефот ко дропка ќе го решам.“

 

Претходна статијаКонцерт на триото „Анимато“ во „Даут Пашин Амам“
Следна статијаКристина Костова околу пластичните кеси кои од денес чинат 15 денари парче