Крушата под круша паѓа, ова е ќерката на Снежана од Звезде Гранда, талентот го наследила од мајка си (ФОТО)

Познатата пејачка Снежана Ѓуришиќ, која е дел од жирито на Звезде Гранда, го одбележува 6 јуни како ден на нејзиното раѓање, па во шоуто откри дали е од оние кои сакаат да го слават тој ден или воопшто не размислуваат за тоа.
Јас не сум некој што дава сè за прослави, родендени… Но, секако мислам дека некои треба да се слават, а овие други да бидат обележани. Мислам дека треба да биде ден што ќе се разликува од сите други – открива таа.
Некако мислам дека е убаво да се дружам со луѓе кои ти се драги и пријатни и не мора секогаш да биде со некоја галама, доволно е радио во позадина, да разговараш дома, да се забавуваш само ако сакаш да, се разбира.

Снежана често ја посетува Америка, бидејќи нејзината ќерка живее таму со своето семејство, а пејачката ги открива деталите за улогата на баба.
Кога и да заминам, се дружиме, шетаме, талкаме, се забавуваме. Тие се големи, па затоа е полесно со нив. Денес ништо не е далеку, ништо не е невозможно, само да бидеме живи и здрави – заклучува Снежана.
– Идејата за „враќање во нормала“ звучи крајно примамливо и во човечката природа има потреба од зона на удобност, чувство на сигурност. Сепак, мислам дека нè чека неизбежна промена во начинот на живот, и колку побрзо го прифатиме тоа, ќе дојде помек.
Со нетрпение ги очекувам настапите и ќе се вратам на работа со ветување пред себе дека ќе уживам во тоа.

– Забавно е што кога ме прашаа за провокација, во служба на провокација, имам можност да објаснам дека не одговарам на провокации од повеќе причини:
образованието е секако на прво место, а потоа и здравиот разум. Ништо добро не може да излезе од таква состојба на умот и нема потреба да се справувате со тоа“, изјави таа неодамна.

Иако не се експонира во јавноста, а животот го гради во Америка далеку од поп водите, Маја Двозденовиќ, ќерката на Снежана Ѓуришиќ, не го крие својот талент за пеење.
-Гените се чудо, гордо истакна Снежана на социјалните мрежи кога објави видео во кое пее со својата ќерка Маја, без да ја крие возбудата, пишува „Гранд.онлајн“.

„Мајчинска љубов“, напиша таа во описот на видеото во кое двајцата ја пеат песната „Ако се обидеш уште еднаш“. Восхит за ова дуо изразија и фановите кои оставија стотици коментари под овој пост.
„Ова е прекрасно“, „Штета што и Маја не пее“ се само дел од коментарите на ентузијастичката публика. „Исклучително сум горда на мојата ќерка, на сите нејзини успеси и избори, како и на секоја мајка. Се што сакам е таа да биде среќна.
На видеото е многу едноставно, веднаш се забележа колку е талентирана и лично ми е жал што не го споделува тој талент со светот, но секако, ги почитувам нејзините желби и избори.
Секоја мајка сака нејзината ќерка да биде среќна, задоволна и успешна. Фала му на Бога, можам да кажам дека мојата желба, кога станува збор за мојата ќерка, е исполнета “, рече пејачката неодамна.

Претходна статијаМомче од Македонија бара жена во Швајцарија за брак од интерес: Плаќам 3 илјади од старт
Следна статијаНаум Петрески смени имиџ, пушти коса, а еве како го опиша негов пријател (ФОТО)