(ФОТО) Се појави слика од младоста на Вики Миљковиќ и Ташке – родителите не сакале да слушнат тие да се земат

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да не беа членовите на жирито. Секој од нив е посебен и автентичен и секој во својот стил прави одлична атмосфера.

Еден од истакнатите членови на тимот на Поповиќ е, секако, Вики Миљковиќ. Таа открива како таа го поминува своето слободно време, кое го има се помалку и помалку:

– Кога сум слободна сум со сопругот Ташке и син ми Андреј. “Ѕвездите на Гранд“ ми се како втор дом.

Ако не сум среќна, верувајте ми, одамна ќе заминев како другите колеги. Саша е многу професионален, не можам да кажам поради колку седам на црвениот стол, но се исплати.

Фото: Јутјуб принтскрин

Исто така, мислам дека имам голем удел во натпреварот, што придонесува за емисиите да не се само натпревар, туку реално шоу. Обострано е, ние имаме многу придобивки што сме во жирито – рече Вики, додавајќи дека Поповиќ одличен шеф.

– Го познавам Саша речиси 20 години и тој работи маестрално. Тој многу добро ги познава умовите, може да чита луѓе и така нè направи толку добро екипа.

Оди добро, може да се скараме , но на крај имаме заеднички јазик- рече Вики за српски Ало.рс

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 13 години брак, а нивната љубов трае 25 години.

Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка денес важат за еден од најскладните бракови.

Секогаш си даваат поддршка еден на друг, а во брак се 13 години. Вики денес е во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде заедно со нејзините колеги е ментор на кандидатите.

Во една прилика таа истакна дека нејзиниот сопруг ќе и го ослободи студиото и ќе и помогне во подготовка на пејачите. Нивната љубов многупати имаше препреки, посебно на почетокот на кариерата кога нејзините родители сакаа да ги разделат.

Тие се запознаа преку заеднички пријатели на 18 март 1994 година. Само што родителите на пејачката Зорка и Светомир слушнале дека Вики се за заљубила во тригодини постариот Ташке и инсистирале да се стави крај на врската и таа веќе да нема никаков контакт со него. Пејачката еднаш опиша како тоа изгледаше пред дваесет и шест години:

– Потекнувам од строго семејство кое не сакаше да ја продолжам мојата врска со Ташке, а во исто време, родителите на мојот сопруг само ја влошија ситуацијата со своите ставови.

Иако бевме млади, тој имаше 22, а јас помалку од 19 години, решивме да се бориме – рече Миљковиќ и додаде дека тензијата во семејната куќа околу нејзината љубовна врска траеше неколку месеци:

Неодамна се појави нивна фотографија од помладите денови, кога сè уште се забавуваа, но јасно е дека биле за заљубени до уши. Вики и Ташке од тогаш не се сменија многу.

Инаку, Ташке има ќерка од првиот брак, која живее во Германија и, како што се наведува, има одлична врска со пејачката.

фото: Јутјуб и инстграм Вики Миљковиќ принтскрин

Претходна статијаБојана Скендеровски со емотивна посвета за сопругот Васко (ФОТО)
Следна статијаЗошто ја пизмам сабота и не можам да ги смислам девер ми и јатрва ми