Мирко Шијан и Бојана Родиќ го открија полот на бебето

Една од најпознатите пејачки во Србија, Гоца Божиновска, по татко има потекло од Македонија. Таа често знае емотивно и отворено да проговори за приватниот живот.

„Да знаев кој е моделот за среќа, ќе го посакав за себе, затоа што очигледно не сум многу среќна личност, настрана фактот дека, фала му на Бога, имам здрави, добри, добро образовани и вредни деца.

Што се однесува до емотивната страна, тука немав среќа, бидејќи денес сум сама. Се чини дека не знам како да одберам човек… вистински, оној што ме заслужува. Затоа денес кога треба да имам некого затоа што моите деца се израснати и независни, јас сум сама“ – ја отвори душата Гоца.

„Всушност, да бидеме јасни, никогаш не сум сама, но сум емотивно неисполнета повеќе од четири, па дури и пет години. Јас немам долга врска и вистински маж.

Пејачката Гоца Божиновска за време на пандемиските карантини беше стационирана на село веќе половина година, наместо во нејзината вила во Сурчин, а сега откри и зошто.

-Живеев во тешка изолација поради мајка ми. Јас бев повеќе во Краљeво отколку во Белград. Се плашев да одам каде било. Искрено ми требаше овој период, од август бев на село.

Сега сфатив каква убавина има тоа село. Тоа е село во близина на Краљeво. Мајка ми е родена во село во близина на Краљево, а дедо ми имаше нива кај Морава – рече Гоца и даде повеќе детали за нејзините родители.

Мама се омажи за татко ми кој е од Македонија. Дојдоа на таа ливада и започнаа од нула. Татко ми печеше тули за куќата, јас и сестра ми игравме таму.

Тие направија сè сами и се бореа за сè. Јас секогаш им помагав на моите родители. Сè што постигнав, морав да работам напорно за сè – додаде таа за „Курир“.

Синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан, важи за момче кое е дел од белградската елита. Тој е во врска со сестрата на Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ.

Мирко наскоро ќе стане татко, а Бојана Родиќ мајка, за прв пат.

Двајцата уживаат максимално, и честопати покажуваат колку се сакаат заедно со своите придружници.

Пред извесно време Мирко на својот Инстаграм профил објави фотографија со Бојана. Тој не носеше маица.

Ја „грабна“ Бојана, ја прегрна и ја бакна во образ. На фотографијата која ја објави, на македонски напиша: „Жена ми“!

На почетокот на оваа година, тие дознаа дека ќе уживаат во улогата на родители за првпат, и сега го објавија полот на бебето.

Мирко преку Инстаграм се пофали со среќната вест и објави дека неговата мила сопруга чека момче!

– Машко е – напиша Шијан на сторито што го сподели Бојана, а на неа има слика на бебе кое спие.

Фото: Инстаграм принтскрин, Јутјуб принтскрин

Претходна статијаДоставувач и тропна на врата: Добар ден, госпоѓица Елена Ристеска?
Следна статијаСе огласи Сефер Цаноски и проговори за Торбешите