Миа Калифа ја копира Карлеуша: Кавга на Инста на која подобро ѝ стои фустанот (ФОТО)

0

Јелена Карлеуша со години наназад е топ тема во српските и во балканските медиуми. Доживувањата на Ј.К ги следи целиот регион, и тоа мошне ревносно.

Неодамна, Карлеуша успеа да ги интригира и светските медиуми, и сигурно дека на контраверзната пејачка, сопруга на фудбалерот Душко Тошиќ тоа ѝ годи. таа отсекогаш сакала внимание. Причината е многу интересна.

Тие ја претставија како српска Мадона и Лејди Гага, а сè започна кога американските медиуми дојдоа до заклучок дека најпознатата ста рлета на светот, Ким Кардашијан, ја копира Јелена Карлеуша.

Имено, вниманието на американската јавност го привлекоа фотографиите на кои Ј.К. позира во комбинации на облека што подоцна на свој начин ги носеше Ким Кардашијан.

Имаше толку многу материјал што секоја помисла дека е само случајност би била луда, напиша српскиот портал Нова.рс.

Американскиот магазин „Неделник“ прв ја објави информацијата дека Ким Кардашијан наводно го украла стајлингот на Јелена Карлеуша, па тоа го сторија и други странски медиуми.

На оваа тема пишуваше и познатото списание „Космополитен“, кој на својот портал објави вест под наслов: „Оваа жена многу личи на Ким Кардашијан, нема да им верувате на своите очи – и тврди дека Ким ја копирала“.

Набргу потоа, магазинот „Elle“ го стори истото, и објави напис во своето онлајн издание, со наслов: „Оваа поп-ѕвезда тврди дека Ким Кардашијан ѝ го украла стилот“.

Тогаш британскиот „Дејли меил“ и посвети на Карлеуша напис со наслов: „Дали е таа крадец?“ Ким Кардашијан е обвинета за кражба на стилот на српската поп-ѕвезда Јелена Карлеуша “.

Потоа следеше порталот „Celebuzz“: „Судете сами: Дали Ким Кардашијан го копираше стилот на оваа српска поп-ѕвезда? Тогаш се појави на виделина дека и големата Бијонсе „украде“ идеи од српската дива.

Овој „случај“ стигна и до славната водителка Венди Вилијамс, која во својата емисија ѝ оддаде почит на Јелена, која ја нарече српска Мадона и Лејди Гага, и ги прекори тимовите на светските ѕвезди.

Помпата што се крена околу Карлеуша во тој момент ѝ донесе на пејачката титула светски позната модна икона.

Како што обично се случува во животот, една работа доведе до друга, па новинарите на најгледаната германска телевизија РТЛ се заинтересираа за Јелена и направија интервју со неа.

Сега српските медиуми пишуваат дека Миа Калифа го копираше стајлингот на Јелена Карлеуша. Таа облече ист фустан како Јелена во шоуто „Звезда Гранда“.

Имено, Миа позираше во жолт фустан со отворен стомак и еден ракав, а Карлеуша ја носеше истата креација на снимањето на музичкото натпреварување, на 1 март, а на Инстаграм во неа се сликаше уште пред пет недели.

Поранешната актерка ја истакна својата волшебна фигура и стомачни во преден план, а бидејќи нејзиното тело е со поинаква градба од Карлеуша, сите на социјалните мрежи се расправаат за тоа кој од нив изгледа подобро.

Додека Миа е слаба без изразени атрибути, но има волшебно тело, Карлеуша има бомбастични облини, а истиот фустан на неа изгледа сосема поинаку.

Фото: Инстаграм принтскрин

Претходна статијаМеган Маркл и кралицата Елизабета не се поднесуваат многу одамна, ова е причината
Следна статијаБаба Драгица ѝ напиша емотивно писмо на внуката Ана кое е вистинска животна лекција