Се огласи мајката на Милјана: Не уклучувам ТВ за да си зачувам здравје, нека прави што сака

Мајката на Милјана Кулиќ, која е исто така дел од шоуто „Задруга“, пред неколку денови беше хоспитализирана. Таа од новинарите беше прашана за најновата врска на нејзината ќерка и за реакциите на родителите на момчето.

– Апсолутно не ме интересира ништо во врска со тоа. Останувам без никаков коментар во врска со неа.

Така да знаете – рече Марија, видно изреволтирана, кога дозна дека се јавиле родителите на Даниел. Таа притоа истакна дека не и се допаѓа оваа врска, таа додаде кратко:

– Не ме интересираат Даниел, Милјана, неговите родители или некој од шоуто. Така е, благодарам и забавувајте се – заврши таа.

На 16ти овој месец, таа беше итно примена во болница, каде што се влоши нејзината состојба, поради стресот што го доживеа.

– Добив седум инфузии. Доживувам огромни нервози поради Милјана и нејзиното однесување во шоуто – низ солзи вели Марија, додавајќи:

– Немам други проблеми освен неа. Добив витаминска терапија по инфузијата, мора строго да одмарам. Не смеам да се нервирам – вели Кулишка за „Блиц“.

Марија уште открива дека се обидува да не го вклучува телевизорот, за да не доживее повторно стрес, поради нејзината ќерка.

– Повеќе не ме интересира. Нека прави што сака. Толку пати и имам кажано како да се однесува, што треба да поправи, но не вреди.

Таа не слуша ништо. Го загубив здравјето поради неа. На Милјана, сè и е смешно. Целиот нејзин живот е реалити. Увото ме боли, затоа што сум болна дома – вели Кулиќ.

– Милјана е таква што претерува во сè. Очигледно е дека емоциите на Даниел не се вистински, но ако смета дека тој е идеален, нека остане слободно со него. Јас одамна ги кренав рацете – вели во солзи Марија, чија единствена надеж е нејзиниот внук Жељко.

– Тој е како кукла. Морам да се борам за него. Тој е многу симпатичен. Оди секој ден, оди во игротека. Тетките ми се со него, затоа што морам да одмарам. Тој вози детски автомобили, тој е смирен и пријатен.

Ќерките се веќе големи и можат да му се посветат нему. Како мајка, секогаш сум тука за нив, но моментално приоритет е Жељко – вели ријалити sвездата.

На прашањето кога би се вратила во Задруга, таа вели дека не е сигурна кога ќе се врати:

– Следната недела сум дома, не сум сигурен кога ќе се вратам. Лекарите сè уште не ме советуваат да се вратам во шоуто, се додека не се опоравам.

Морам да одам на уште неколку контроли за да знам што е најдобро за мене – заклучува Марија Кулиќ, пренесува Курир.