Мартин ја покажа сопругата – ова е снаата на Драган Вучиќ (ФОТО)

Поранешниот поп пејач, а денес музичар на ударни инструменти и актуелен директор на Македонскиот ансамбл за народни игри и песни „Танец“, Мартин Вучиќ, е доста резервиран за откривање детали кога е во прашање приватноста.

Тој во месец јуни 2018 година се ожени со својата сакана и сегашна сопруга Сања, а се дотогаш вешто од јавноста ја криеше врската и идентитетот на својата партнерка.

Дури на свадбата Вучиќ ја покажа својата понежна половена со која се врза. Од свадбата помина повеќе од една година, а се до неодамна Мартин не покажал јавно ниту еден заеднички момент.

За промена тој неодамна за насловна фотографија на својот профил на Фејсбук, постави таква со сопругата, веројатно од некоја свеченост, каде и двајцата изгледаат елегантно, тој во црн костум, а таа во елегантна црна тоалета.

Најмногу комплименти собра Сања на која пријателите и поласкаа дека е вистинска убавица и дека заедно се совршен пар.

Извор: Вистина

Претходна статијаГо претера ли – Карлеуша се облече за настап како на филм за возрасни (ФОТО)
Следна статија(ФОТО) Кога се породи, кога се врати во ваква форма – Пријовиќ се фотна во ултра краток минич