Повлечена од јавност – Здравко Чолиќ е 18 години во брак, а еве како денес изгледа Александра

Музичката ѕвезда Здравко Чолиќ со сопругата Александра е во брак од 2001 година, а неговата поубава половина не се експонира јавно.

Сепак, екипата од емисијата „Папарацо лов“ месец дена го следеле Здравко Чолиќ за да откријат што прави во приватниот живот.

Успеале да дознаат дека Чолиќ постојано посетува кафеани, и дека не посветува многу внимание на стајлингот и дека многу сака да џогира. Исто така екипата успеала да ја сними и неговата сопруга со која е во брак 17 години и со која има две ќерки: Уна и Лара.

Здравко Чолиќ кој повеќе од 18 години е во брак со Алексанра со која ги има ќерките Уна и Лара во едно интервју за српските медиуми ијавил дека неговата сопруга го освоила со својата скромност и едноставност.

“Секој човек сака да се грижат за него. Мислам дека тоа беше од клучно значење. Одамна се сретнавме во Макарска, Александра студираше во Белград, продолживме да се гледаме, со текот на времето почнавме да се забавуваме. Таа ме победи со едноставност и приврзаност.

Таа ми е посветена, мисли за мене, се грижи, таа е чесна и скромна”, рекол пејачот кој неодамна го промовираше новиот албум “Оно мало среќе”.

Претходна статијаНеделава што доаѓа ѕвездите им се наклонети за земање пари на овие хороскопски знаци
Следна статијаЌерките на Карлеуша ја дознаа лошата вест за баба им – Душко ја имал најтешката задача