По раскинувањето со Емина Јаховиќ, турскиот милијардер си фати топ модел – еве како изгледа (фото)

Садетин Саран е 54 годишен турски милионер. Роден е во 1964 година во Америка. Неговиот татко бил владин службеник.

Саран живеел во Америка до својата дванаесетта година а потоа се преселил во Турција. По завршеното средно образование добива спортска стипендија за Универзитетот Кентаки.

По завршување на високото образование тој повторно се враќа во Турција каде работел во Министерството за култура.
Бил капитен на националниот пливачки тим а бил менаџер и на познатиот клуб Фенербахче.

Садетин го основач Саран холдингот чија цел е да го подобри известувањето за спортските манифестации и да го подобри нивото на спортот во Турција.

Турскиот милијардер Садетин Саран неодамна ја раскина врска со Емина Јаховиќ, а турските медиуми пишуваат дека бизнимсемонот е во врска со Метиша Сафер.

Емина двапати раскина со Садетин, а изгледа дека тој брзо ја заборавил пејачката, па нашол утеха во Метише.

Турските медиуми тврдат дека меѓу Метише и Садетин се родила љубов, а светска јавност е запознаена со неа поради неверојатни сличности со реалити ѕвездата Ким Кардашијан.

Метиша е модел, а на „Инстаграм“ ја следат повеќе од пола милион луѓе.

Дали овие шпекулации се точни останува да видиме.