Цеца: Без оглед на мојот музички успех моите родители никогаш нема да ми простат една работа

0

Најпопуларната пејачка на Балканот Светлана Ражнатовиќ Цеца често знае да каже дека ова што е денес им го должи на своите родители Мира и Слободан Величковиќ.

За нејзината кариера сонуваат многумина, а пејачката често им се заблагодарува јавно на своите родители кои и даваат љубов, поддршка и внимание низ сите овие години.

Секогаш се со мене, без разлика дали станува за добро или лошо. Често разговарам со нив за моите проблеми, знам да ги побарам за совет, знам да споделам нешто доколку ме мачи, знам да послушам критика од нивна страна.

Цеца во една прилика откри и дека нејзините родители никогаш нема да и опростат една работа.

Единствено на што ми замеруваат е тоа што немам завршено факултет и тоа остана до ден денес. Можам да нанижам било какви музички успеси, но они пак ќе речат: „Да, но можеше да имаш диплома“, призна пејачката.

Воедно српската пејачка која му беше сопруга на покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан, конечно призна каков бил тој во кревет.

Цеца Ражнатовиќ отворено прозборела за тоа со кого ја изгубила невиноста, кој од нејзините партнери бил најдобар во кревет, но исто така, го претставила и Аркан во едно сосема поинакво светло за Плејбој.

Претходна статијаНека не ве лаже сонцето – Зимата се враќа се очекуваат нови врнежи снег
Следна статијаГо доби најтешкиот шамар: Јелена Карлеуша условена, или развод или пари