Сузана прв пат се омажила на 17, на 18 години го роди синот Даниел, а потоа „паднала“ на овој потег на Саша Поповиќ

Сузана Јовановиќ, како што пишува, “Србија денес” почнала да пее на 14-годишна возраст. Сузана работела на свадби, испраќања и други приватни прослави, а на 17-годишна возраст се омажила со својот прв сопруг, а на 18-годишна возраст го роди нејзиниот син Данијел.

Сепак, Јовановиќ наскоро сфатила дека не се еден за друг, а разводот бил неизбежен. Потоа, Сузана одлучила да не посетува училиште, а средното го завршила вонредно.

Сузана, паралелно со настапите, далава испити, а кога се преселила во Белград, нејзиниот син останал со својата баба во Раља за да го заврши училиштето.

Првиот состанок на Сузана и Саша се случил во 1996 година, кога Поповиќ дошол на снимањето на видеото на Сузана за да се запознае со неа. Подоцна отишол во ресторанот каде што пеела Јовановиќ, според порталот “Србија денес”, каде што цела ноќ нарачувал песни, а потоа го оставил својот телефонски број.

Меѓутоа, моментот што бил од клучен за нивната врска е кога Саша ја однел Сузан во Јагодин на настап. Тогаш ја бакнал во образот, и така ја започнале својата романса.

Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се 22 години во брак, а во интервју за српскиот портал „Курир“, Сузана искреено прозбори за бракот.

Во интервјуто таа откри дека директорот на Гранд, Саша Поповиќ досега неколку пати сакал да го напушти Гранд, но и прозборе во какви односи е со Лепа Брена и Боба.

Сузана истакна дека секогаш се труди да му биде поддршка и помош на сопругот, а кога е нервозен го смирува со убави зборови.

На прашањето дали друга жена на нејзино место би го оставила Поповиќ, таа одговори:

„Одговорот е „да“. Заедно сме 22 години. Сега се разбираме повеќе од кога и да било. Поминавме многу години заедно, се трудиме да бидеме поддршка еден на друг, кога едниот ќе падне другиот е тука да го крене, тоа е знак за цврста љубов и дека кога нешто се сака, се може“, вели Јовановиќ.

Сузана наскоро се преселила во куќата на Поповиќ во Бежанјанска Коса со нејзиниот син Данијел, а љубовта ја крунисаа со брак во 1997 година кога направија голема свадба во хотелот „Интерконтинентал“.

Претходна статијаСопругата на Шабан треба да врати огромен долг по големата трагедија
Следна статијаНив им е судено: Меѓу овие хороскопски знаци љубовта е најсилна