Врањеш никогаш не барал Карлеуша да се разведе и прифатил да бидат љубовници – но и поставил еден услов

0

Неколку дена по ред, босанскиот фудбалер Огнен Врањеш и Јелена Карлеуша се главни актери на скандалот за експлицитните содржини.

Наводно, Јелена му праќала интимни фотографии на Огнен, а сега таа се обидува да докаже дека тие фотографии се фотомонтажа.

Меѓутоа, извор близок на пејачката тврди дека тој ја предупредил дека доколку јавно ја понижи ќе ги објави фотографиите.

„Јелена и Огнен многу се сакаа. Тој се правеше за неа. Јелена во медиумите беше сопруга за пример, а Врањеш се трудеше да биде во сенка бидејќи не сакаше да и наштети на семејството. Му беше важно да биде среќна. Не и бараше да се разведе, прифати да бидат љубовници, но имаше еден услов – никогаш јавно да не го понижи. И кажа доколку го направи тоа во јавност ќе ги објави видета и вистината за нивната врска“ тврди извор близок на пејачката.

Откако се појавија вестите за наводната афера, Карлеуша истакна дека Врањеш е нејзин фан и психопат кој ја прогонува.

Тоа го испровоцирало фудбалерот и со отворено писмо призна дека биле заедно, а објави и заедничко видео од Атина.

„Да му се јавеше и да му кажаше дека има проблеми, дека треба да се оправдува на сопругот, Огнен никогаш нема да признае дека биле заедно. Напротив, ќе ја заштитеше. Бидејќи таа си гледаше за нејзиното семејство, а го навреди неговото одлучи да каже се што знае бидејќи нема да дозволи да го прави будала пред луѓето“ вели изворот.

Од друга страна, Карлеуша демантираше дека имала врска со Огнен, па замина во Кина кај нејзиниот сопруг.

Јелена Карлеуша очигледно не може да спие поради скандалот кој и се случи со Огњен Врањеш, откако во јавноста испливаа фотографии, пораки и информации дека зад грбот на Душко се допишувала со босанскиот фудбалер.

Имено, утринава таа рано се разбудила, уште во шест часот и веднаш почнала да објавува фотографии кои ги снимила во Кина за роденденот на Душко.

Паднале селфија, фотографии со менаџерот и многу други.

Потоа ги објавила и милионските цифри кои Душко ќе ги добие со договорот, за кој многу се шпекулираше.

По враќањето во Србија пејачката не сакаше да дава изјави за медиумите.

Претходна статијаСледната недела е голем христијански празник, после овој ден сѐ е полесно
Следна статијаМногу тешко би го препознале потполковникот Леон од „Далеку од дома“ во приватноста ФОТО