Дивна Карлеуша: Душко е швалерџија, Јелена не го интересира ВИДЕО

0

Дивна Карлеуша, мајката на Јелена Карлеуша вчера наполно тично 60 години. Секако, за неа годините се само бројка со оглед на тоа дека изгледа подобро од било кога.

Мајката на славната пејачка заедно со своите најблиски во одлина атмосфера, а секако и со торта на неколку спрата го прослави роденденот.

Минатата година Дивна од Јелена и Душко доби автомобил на подарок, а што добила оваа година останува да видиме

На социјалните мрежи Дивна Карлеуша наводно објавила порака дека Душко Тошиќ е добар зет, но така не мислела порано. Сега испливал доказ за тоа како мајката на Карлеуша немала убаво мислење за мажот на својата ќерка.

Во јавноста е познато како Јелена е приврзана за својата мајка, особено во последните неколку дена која и е огромна поддршка во скандалот со аферата Огњен Врањеш.

Дивна Карлеуша: Душко е швалерџија! “Добар човек, генијален спортист, нежен татко и маж и сјаен зет”, напишала Дивна за Душко кога славел роденден, а сега на интернет се врти снимка додека била учесник во реалити “Академија на дебелите”, и својот зет го окарактеризирала како “швалерџија”

Кога Зорица Марковиќ и раскажала дека видовит и претскажал на Јелена дека ќе се разведе и ќе се омажи за богат Американец, бившата водителка ја отворила душата

“Знаеш, Душко е швалер невиден. Ме боли уво, само таа нека ми е жива и здрава. Особено ми се допаднува оној дел “богат Американец”, рекла тогаш Дивна.

Претходна статијаБидете подготвени: Циклонот Марко се враќа со интезивни врнежи
Следна статијаОвие растенија вреди да ги имате дома – носат среќа, пари и успех