Српските медиуми објавија со што се занимавала порано идната снаа на Цеца (ФОТО)

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ неодамна ја запроси својата девојка Богдана Родиќ. Меѓутоа, малкумина знаат со што навистина се занимавала идната снаа на Цеца. Богдана е поранешна кошаркарка од Тител, 2013 година била дел од репрезентацијата на Србија која освои бронзен медал на првенство во Европа.

Во 2015 година со екипата на Радивој Кораќ освои тутула Првак во кошарка во Србија. Исто така Богдана била првак на женската регионална лига и финалист на Купот Милан Цига Васојевиќ.

Во текот на кариерата Богдана имала две спортски повреди на коленото, но тоа не ја спречило да се врати како победник. Носеше дрес со број 17. И покрај сите титули идната снаа на Цеца во 2015 година донела одлука дека не сака повеќе да се занимава со тој спорт.

Извор: Вистина