По пишувањата дека е во врска со Пеце, Марјана одговори дали е во блажена состојба

0

Во јавноста и медиумите неодамна се појави приказната дека Марјана Станојковска е во врска со поранешниот кошаркар Пеце Наумовски, а први веста ја пласираа од ТВ емисијата „Ексклузив“ на 1ТВ. Потоа, следеа и прилозите дека Марјана е бремена, но и дека имаа папарацо снимки од нивниот лет кон Милано.

Марјана, како и Пеце за целото тоа време ниту еднаш не се огласија во медиумите или на социјалните мрежи да потврдат или демантираат за објавеното. Па така, екипата на емисијата реши да ја зачека Марјана со камера пред работното место и да ја прашаат околу се. На прашањето како си поминавте во Милано со Пеце, таа вели:

-Не сакам да коментирам на оваа тема ништо, да сакав ќе искоментирав и ќе се јавев. Добро стојам со сите од вашата емисија и ќе упатам поздрав, но навистина не би сакала ништо да коментирам во однос на тоа се што се зборува. Можам да зборувам за она што го работам, за она што е ново на професионален план , но не би сакала да откријам ништо во однос на мојот приватен живот. Само можем да кажам дека се е „ок“ и среќна сум.

A дали си бремена? -Ајдее Боже. Не коментирам, не коментирам стварно. Ќе останам без коментар и воздржана!

Секоја приказна има две страни, а овој пат и едната и другата си го кажаа своето. Е сега, она во однос на бременоста, ако е така, за неколку месеци самото ќе се покаже. Инаку, Марјана иако е долги години дел од шоу-бизнисот, секогаш успешно го криела својот приватен живот од јавноста.

Фото: Инстаграм принтскрин

Претходна статија(ФОТО) Дарко Лазиќ како нов: Видно ослабен и насмеан објави прво селфи од бањата
Следна статијаЈанко Илковски до Катарина Ивановска: Маче, дишеш ли добро сега (ВИДЕО)