Ова е куќата каде Дарко Лазиќ планирал да живее со свршеницата Марина (фото)

0

Екипата на „Примиера- викенд специјал“ го посети Брестач, родното место на Дарко Лазиќ.

Репортерот Немања Вујиќиќ разговараше со братот и бабата на Дарко.

Драган опиша како изгледала средбата со Дарко откако се разбудил од вештачка кома.Во таа прилика, пејачот сакал да ги слушне сите детали, но за да не се вознемири не му го покажал автомобилот.

Лазиќ откри дека не се слушнал со неговата некогашна снаа Ана Севиќ, но и дека на свршеницата на Дарко, Марина Гагиќ поради вирус и е забранет влез. Драган исто така објасни дека ќерката Лорена не знае за сообраќајната несреќа.

Освен семејната куќа во Брестач, се наоѓа и недоградена куќа, а според изјавите, Дарко ја градил таа куќа пред и по бракот со Ана. Според информациите тој планирал во ова куќа да живее со Марина.

Претходна статијаПРИРОДНА УБАВИЦА: Уредничката на Алфа, Деа покажа како изгледа по дома без грам шминка
Следна статијаДејан Миличевиќ раскажува што преживеал: Тргнав кај мајка ми и одеднаш на сред улица незнаев каде се наоѓам