Огњен Амиџиќ: Искрено се надевам дека нема да си го упропастам син ми

0

Водителот Огњен Амиџиќ веќе шест години е во хармоничен брак со манекенката Данијела Димитровска со која го има синот Матија (5).

„Реално, најмногу сум горд на своето дете, на Матија. Што сега има пет години и што е здрав и нормален, фала му на Бога. Покажува високи знаци на интелигенција, ми изгледа како добро дете. Шегата на страна, малку се шегувам, но навистина ми изгледа како добро дете, се надевам дека нема да го упропастам тоа до пубертетот“, искрен беше водителот.

Земајќи предвид дека и Огњен и Данијела се занимаваат со јавна професија, не е исклучено дека нивниот син ќе тргне по нивните стапки.

„Мислам дека не би имал проблем, сака да привлекува внимание. Воли да глуми, поседува енергија, не се плаши од нов простор, лесно се вклопува. Еве, сега беше на екскурзија три дена, мислам дека не му ни текнало на нас, самостоен е, се вклопува и мислам дека би можел да се занимава со јавна професија. Но ќе видиме“, истакнува гордиот татко.

Претходна статијаМислев дека го пораснав син ми единец во добра личност, но гените посилни од мојот труд биле
Следна статијаВработен на патарина: Малку му е на “Братучедот” за сите неправди кои ги направи