Драган има ќебапчилница во Белград и е роден брат на Здравко Чолиќ (ФОТО)

Здравко Чолиќ има роден брат, меѓутоа многумина не знаат бидејќи не се пишува за приватниот живот на пејачот.

Додека Здравко снима спотови, настапува, дава интервјуа, неговиот брат Драган има ќебапчилница во Белград. Пејачот е многу поврзан со својот брат, а родители ги училе да се почитуваат.

„Тие направија се за мојот брат Драган и јас излеземе на вистински пат“, изјави Чолиќ во една прилика. Наводно пред неколку години, Драган го откупил рецептот за познатите саревски ќебапи.

Извор: Вистина

Претходна статијаВМРО- ДПМНЕ вонредно се огласи: Одиме на избори
Следна статијаФОТО Со кого се забавува Анастасија Ражнатовиќ – Цела вечер му ја пееше на увце „Ти и јас сме совршен пар“