Аца Лукас и Соња се смирија: Ги чинело 15.000 евра, познати сите детали

Познатиот пејач Александар Вуксановиќ, познат како Аца Лукас се смири со својата сопруга Соња пред  и официјално да ги потпишат документите за развод. Имено без оглед на тешките зборови кои паднал меѓу нив и тоа што таа го пријава за семејно насилство, тие се смириле.

Тие двајца од голем дел на пријателие сокриваат дека се во љубовна врска. Извори блиски до сопружниците откиваат како дошло до помирувањето.

Loading...

„Аца и Соња ги исправија односите уште летово, но тој не размислувал во смерот дека би можело да се обнови љубовта и повторно да живее заедно. Меѓутоа неодамна Аца сакал да ги води нивните ќерки со себе во Турција на одмор, а за тоа му била потребен потпис на Соња бидејќи додека судскиот процес не заврши, таа е старател. Затоа Лукас разговарал со Соња и таа усно му рекла дека ќе му даде одобрување поради што неговиот адвокат сотавил барање и доставил документи за градот и хотелот“ вели пријател.

„Луксузниот хотел каде што била резервацијата за седум дена чинел 15.000 евра. Станува збор за еден од најновите комплекис во кој има аква парк, зоолошка градина, спортски терен и преубави плажии“ додава изворот.

Ова на Соња и се допаднало, па и таа тргнало со нив. Како што с сознава, тогаш се тргнало.