Како изгледаше Боба кога Лепа Брена лудуваше по него (ФОТО)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес важат за еден од најдобрите и најпопуларните парови на јавната сцена. Нивната љубовна приказна е позната на целиот Балкан, а денес важат за синоним за успешни луѓе, среќно семејство.

Тие се запознале пред 30 години, додека Боба бил еден од најпопуларните тенисери, а Брена најпопуларна пејачка во екс Југославија. И додека двајцата биле на врвот на славата, со полни агенди на настапи и натпревари, популарниот пар успеа да ја одржи врската.

Во тоа време, Боба важел за згоден фраер, а Брена била луда по него. Тие се запознале на примиерата на филмот „Хајде да се волимо“.

Еве како некогаш изгледаше сопругот на Брена.

За потсетување, Брена и Бобо заедно имаат два сина, Стефан и Виктор, а од првиот Боба го има синот Филип кој во март ќе стане татко, а постариот Живојиновиќ ќе стане дедо.

Извор: Вистина

Претходна статијаДали да го пријавам брат ми? Фалсификуваше потпис од професор
Следна статијаМедиумите во Турција преплавени со шпекулации за новата љубов на Емина со милионерот