Зад камерите, Карлеуша ѝ дава значајни совети на ќерката Ника, откако ѝ кажале дека е дебела (ВИДЕО)

0

Јелена Карлеуша живее во луксузна вила на Дедиње, која ја реновирала по свој вкус, а сега изгледа како домовите на холивудските ѕвезди.

Вилата претходно му припаѓала на Драган Стојковиќ Пикси, од кого ја купиле во 2018 година, а потоа искеширале 2,5 милиони евра.

-Куќата е огромна и секој има свој кат. Неодамна избројав дека имаме десет бањи бидејќи не влегувам во повеќето од нив.

Мојата оаза е специјално дизајнираниот гардеробер од 250 квадратни метри, каде има и сауна, бања, простор за релаксација, перална, стан за вработените.

Според моите желби и дизајни создадов дел кој ми е важен и за работа и за лично задоволство.

Просторот има соодветна светлина, огледала, складиште за моите петстотини пара чевли, чанти, гардероба…

За да сфатат луѓето колку е сериозно тешко да се има организирана гардероба со ваква големина и капацитет, ќе кажам дека една жена мора да знае како да закачи накое парче, каде и со што, мора да прави разлика помеѓу брендови, годишни времиња и винтиџ предмети со посебна вредност.

Јас сум голем колекционер на парчиња од висока мода и дизајнерски парчиња, и откако го собирам сето тоа речиси триесет години, јасно е дека ова е сериозна колекција што ми значи“, изјави еднаш пејачката.

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ пред неколку месеци решија да стават крај на бракот. Оттогаш во медиумите секојдневно се шпекулира за причината за прекинот на љубовната врска и кој придонел за одлуката за ваков потег.

Јелена за тоа ги известила своите следбеници и јавноста на Инстаграм, а Душко воопшто не се огласил во медиумите. Секој продолжил да си го води животот, живеејќи под ист покрив со ќерките Ника и Атина.

Пејачката се посвети на своите настапи, а секој ден ги воодушевува своите следбеници со најновите објави на мрежите, патува со ќерките, подготвува албум и дочек на Нова година во Белград каде ќе настапи во најлудата ноќ.

Душко ја продолжи менаџерската работа во свој стил, често е надвор од Србија, па се чини дека со одлуката да стават точка на бракот дефинитивно запловија во мирно пристаниште.

Медиумите го следат секој нивни чекор, па сите ги интересира дали има нови љубови меѓу поранешните сопружници. Душко го поврзуваа со разни жени, но Јелена до сега не дозволуваше да биде „фатена“.

Имено, на нејзиниот Инстаграм профил се појави фотографија на која се бакнува во уста со познат човек од Бугарија, кој е познат на целиот Балкан.

Станува збор за бугарсскиот пејач Азис. Сето ова би било многу необично и човек би помислил на нова љубов, доколку Јелена и тој не биле во пријателски односи и не би настапувале заедно.

Фотографијата сигурно е создадена како најава за нивниот настап, со оглед на тоа што знаеме дека пред неколку години ја снимија заедничката песна „Остављам те“ која стана голем хит.

Сите знаат дека помладата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, Ника Тошиќ, е посебна и единствена уште од мали нозе, а пејачката во неколку наврати потенцираше дека отсекогаш била заинтересирана за спортот и науката, како и дека не е претерано  ентузијастичка личност кога треба да се слика за насловните страници.

Сепак, ситуацијата е нешто поинаква со социјалните мрежи. Ника е вистинска ѕвезда на Тик-Ток каде што редовно ја радува својата армија обожаватели со интересни видеа, а посебно внимание привлече едно видео со неа во главната улога, но не за толку добра причина.

Имено, Ника Тошиќ го сака фудбалот, што не е чудо ако се земе предвид колку е успешен татко ѝ во тој спорт, меѓутоа, пред да реши да тренира во истиот спорт, се испробала и во одбојката, каде имала прилично лошо искуство.

Популарната мама своевремено на својот Инстаграм сподели за што се работи, а фактот дека тинејџерката се соочила со навреди на сметка на нејзиниот физички изглед и вишокот килограми растажи многумина.

– Сите ме навредуваа кога почнав да играм одбојка, бидејќи бев дебела. Требаше да ослабам. Ништо не им кажав, бев тажна… Реков „добро“, држев диета, ослабев 12 килограми.

Така повторно се здебелив – искрено раскажала помалата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ во разговор со нејзината мајка, која во таа прилика и го дала најдобриот совет:

– Па нема да го кажеш тоа, дека си се здебелила – додала Карлеуша и открила дека нејзината ќерка ги надминала сите навреди, па среќна и задоволна продолжила по стапките на својот татко.

Претходна статијаИван од Либеро ги стресе обожавателите: Ако некој ме праша, што e таа за мене, ќе речам ништо (ВИДЕО)
Следна статијаИгор Џамбазов доби искрен совет: Игоре, ти си легенда ама за жени не те бива и му кажаа што да направи (ФОТО)